Danas je u našoj školi obilježen Svjetski dan svjesnosti o autizmu. Tim povodom, u organizaciji Udruženja “Oaza” održano je kratko predavanje za učenike drugog razreda na temu svjesnosti o autizmu.
Nakon predavanja, učenicima su podijeljene slikovnice, slatkiši i plavi baloni koji simboliziraju spektar autizma. Slikovnicu je napisala Paula Tomić, mama dječaka koji ima autizam, a štampanje iste je sponzorirala “Violeta” d.o.o.
Provedene aktivnosti su dio kampanje podizanja svijesti povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu fondacije Don Carlo Gnocchi. Cilj kampanje je povezivanje udruženja koja rade sa djecom sa poteškoćama i osnovnih škola. Kampanja se provodi u partnerstvu sa kompanijom “Violeta”.
Radujemo se budućoj saradnji 💙