Pokazni čas iz nastavnog predmeta Društvo, prema predmetnom kurikulumu, je realizovan kroz projekat „ Sarajevo u očima djeteta“. Učenici petog razreda sa svojim učiteljicama Ajselom Bibuljica, Zenkom Ćesko i Erminom Uštović i uz podršku roditelja, snimili su film koji prikazuje ljepotu, tradiciju i znamenitosti našeg glavnog grada Sarajeva.
Projekat je zasnovan na aktivnostima sa definisanim ishodima učenja. Ključne sadržaje su pratili audio i video zapisi, prezentacije, ilustracije i praktični radovi. Učešće u projektu uzeo je i hor uz pratnju nastavnice Emile Ćatović. Tehničku podršku učenici su dobili od nastavnika Zijada Okanovića. Scenografija i estetsko uređenje za koje je zaslužna nastavnica Lejla Fehratović upotpunilo je atmosferu i ugođaj realizacije projekta o Sarajevu.
Času je prisustvovala članica Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo Arnela Borovac Bekaj.
Bravo 👏 ❤