Danas je u našoj školi održana prezentacija projekta “Kvalitet zraka u Kantonu Sarajevo”.
Projekat “Kvalitet zraka u KS” rezultat je zajedničkog rada naših nastavnika fizike (Sanela Karović), biologije (Sanela Skenderi i Amina Balaš), geografije (Eldin Crnčević), hemije (Amna Jašarević), islamske vjeronauke (Zijad Okanović), matematike (Amna Jažić) i razredne nastave (Ajsela Bibuljica i Almedina Musić).
Nastavnici su se udružili s ciljem podizanja svijesti o važnosti čistog zraka i utjecaju koji kvaliteta zraka ima na naše zdravlje i okoliš.
Kroz projekat istraživali su i analizirali kvalitet zraka u različitim dijelovima Kantona Sarajevo koristeći različite metode mjerenja i prikupljajući podatke tokom određenog razdoblja. Cilj je bio sagledati trenutno stanje i razumjeti uzroke zagađenja zraka te predložiti moguća rješenja za poboljšanje situacije.
Prezentaciji su prisustvovali i članice Tima za podršku Arnela Borovac Bekaj i Gabrijela Hrga.
Čestitke našim vrijednim učenicima i nastavnicima 👏

Vezani članci

Vezani članci