OKTOBAR-MJESEC KNJIGE
“Jedino što zaista morate znati je gdje se nalazi biblioteka.”
Albert Einstein
Naša škola obilježila je Oktobar – mjesec knjige i Nacionalni dan svjesnosti o bibliotekama u BiH pod sloganom “Čitam, dakle…”. Realizovan je niz aktivnosti.
Učenici su posjetili školsku biblioteku, gdje su sa bibliotekarkom razgovarali o važnosti čitanja i knjige. Prvačići su sa svojim učiteljicama organizovali „Pričaonicu“ i „Čitalačku čajanku“. Svoje utiske predstavili su likovnim radovima i fotografijama.
U školskom holu postavljena je izložba fotografija „Uhvaćen u čitanju“ i „Read to lead“ i likovnih radova „Moja biblioteka“ i „Knjiga očima prvačića“.
Kako bi ukazali na važnost čitanja učenici su oformili Čitalački voz. Učenica ( lokomotiva Čitam, dakle….) kreće iz svog razreda, ulazi u druge razred, gdje joj se priključuju vagoni i tako formiraju voz. Čitalački voz putuje kroz školu. Cilj je da učenici na ovaj način predstave važnost čitanja i knjige svojim drugarima, da ukažu na moć knjige, te da je knjiga i čitanje pokretač i snaga za učenje.
Nadamo se da će Čitalački voz biti nepregledan i da ćemo zajedno putovati u sretnu i sigurnu budućnost. ❤ 📚🚂

Vezani članci

Vezani članci