International Youth Math Challenge globalno je online takmičenje iz matematike. Učenici se takmiče u dvije starosne kategorije: mlađi od 18 godina, tj. od 10 do 17 godina i stariji od 18 godina. Učenici iz obje kategorije imali su iste problemske zadatke u svim krugovima. Učešće je ove godine prijavilo 4000 učesnika, iz oko 90 zemalja svijeta. Deset učenika naše škole: Ilma Avdić, Ajla Džebo, Rijad Kasapović, Ilma Brezac, Ajla Mirvić, Amina Devedžija, Amina Bahtanović, Dženita Podžić, Adla Maslo i Naida Troković, u koordinaciji sa nastavnicom Duran Idmirom, u septembru ove godine prošli su predkvalifikacioni krug, te u polufinalu takmičenja ostvarili odlične rezultate, i samim tim se plasirali u finalni krug takmičenja. U finalnom takmičenju, održanom 29.11.2019. godine, učenici su ostvarili zapažen rezultat. Učenici su ostvarili rezultat koji ulazi u top 5% svih rezultata ovogodišnjeg takmičenja. Čestitamo nastavnici i učenicima na zavidnim rezultatima na ovom svjetskom takmičenju.

Vezani članci

Vezani članci