Divan dan broja π proslavili smo na rođendanskoj radionici, u kojoj su učestvovali učenici osmog i devetog razreda sa svojom nastavnicom matematike Idmirom Šabanović.
Formirane su π- stanice, kroz koje su učenici prolazili i na razne načine se upoznali sa ovim zanimljivim brojem.
Održano je i takmičenje u pamćenju decimala broja π. Osam učenika se prijavilo, a najviše decimala je zapamtio učenik osmog razreda Sarvan Eldar, koji je zapamtio 86 decimala.
Ranije je otvoren i konkurs za slogan ili za pjesmu o broju π. Komisija će za tri najljepša slogana i tri najljepše pjesme uručiti posebno osmišljene nagrade.
Uz pregršt novih znanja, te pozitivne povratne informacija svih učesnika, proslavili smo još jedan rođendan ovog zanimljivog broja. Posebna zahvalnost za učenike koji su uzeli aktivno učešće u pripremanju divnog dana našeg broja π.