Takmičenje u malom fudbalu i streljaštvu
31.5.2014.

U organizaciji Planinarsko sportskog društva “Zlatni ljiljan” na Igmanu je održano takmičenje u krosu, malom nogometu I streljaštvu.

Ekipa naše škole : Musić Belmin, Hajdarević Haris, Ćubara Amel, Kulovac Mirnes, Biber Amar, Mustafaj Amar I Dedović Anes osvojila je prvo mjesto u malom nogometu.

Ekipa naše škole: Hajdarević Haris, Kijamet Dženan i  Musić Belmin zauzela je treće mjesto u streljaštvu.

Na krosu, u muškoj konkurenciji najuspješniji su bili učenici naše škole:  Kijamet Dženan, prvo mjesto, Dedović Anes, drugo mjesto, a treće mjesto osvojio je Ćubara Amel. U ženskoj konkurenciji Šahbaz Džejla osvojila je drugo mjesto, a Jašarević Ajla treće mjesto.

Prvi glas sevdaha
23. 5. 2014.

Meris Karamustafić, učenik naše škole na takmičenju  Prvi glas sevdaha, koje organizuje TV1, osvojio je titulu Nada sevdaha.

XVIII saobraćajno obrazovno takmičenjeučenika  Kantona Sarajevo
17. 5. 2014.

Ekipa naše škole u sastavu: Adela Grabovica, Medina Ramdedović, Mahir Korać i Semir Korda osvojila je 1. mjesto na općinskom takmičenju. Pojedinačno učenici su ostvarili sljedeće rezultate:

Korać Mahir 1. mjesto
Korda Semir 3. mjesto
Grabovica Adela 4. mjesto

Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

14. 5. 2014.

Učenik naše škole Meris Karamustafić, ušao je u finale takmičenja Prvi glas sevdaha, koje organizuje TV1.

Djeca pjevaju hitove

Učenici naše škole Meris Karamustafić, Lejla Zulović i Azmira Mustajbegović prošli su u finale novogradskog takmičenja “Djeca pjevaju hitove”

Djeca pjevaju sevdalinke
12. 5. 2014.

Učenici naše škole Šejla Muharemović, Meris Karamustafić, Hana Divović, Nedim Šehović i Lejla Zulović prošli su u finale novogradskog takmičenja “Djeca pjevaju sevdalinke”

5. Internacionalni festival harmonike Akordeon art
2. 5. 2014.

Učenik naše škole, Meris Karamustafić, osvojio je 2. nagradu na Internacionalnom festivalu harmonike, održanom od 30. 4. do 3. 5. 2014. godine u Istočnom Sarajevu

53. Smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo
26. 4. 2014.

Pod vodstvom nastavnika tehničke kulture Safeta Višnjića i Armine Handžić učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate::

Eljšan Nejra 2. mjesto – automodelarstvo
Ligata Inela  2. mjesto – rakete

Pod mentorstvom Zulejhe Kopić učenici su postigli sljedeće rezultate:

Gluhić Melisa 3. mjesto – spot
Ahmetspahić Nejra 4. mjesto – fotografija-zadana tema
Džanko Lejla 5. mjesto – fotografija-slobodan izbor

Svi radovi su se plasirali na državnu Smotru koja će biti održana u Sarajevu.

15. Smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad
5. 4. 2014.

U Osnovnoj školi “Fatima Gunić” održana je 15. smotra  naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad. Pod vodstvom nastavnika tehničke kulture Safeta Višnjića i Armine Handžić učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate::

Agović Emir  1. mjesto – testovi za VI razred
Džananović Haris  5. mjesto – testovi za VIII razred
Ekipa škole  4. mjesto – praktičan rad

Naša škola je stekla pravo učešća na Kantonalnoj smotri iz pojedinačnih disciplina.

Kantonalno takmičenje iz geografije
4.4.2014.

Na kantonalnom takmičenju iz geografije učenici naše škole Amel Pandur, Harun Kovačević i Berina Pandža zauzeli su ekipno 1.  mjesto.

Takmičenje iz informatike
29.3.2014.

Na općinskom takmičenju iz informatike ekipa naše škole osvojila je 4. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Kardaš Merima.

Takmičenje iz geografije
28.3.2014.

Na općinskom takmičenju iz geografije ekipa naše škole osvojila je
1. mjesto. Pandur Amel osvojio je 2. mjesto Pandža Berina 4. mjesto, a Harun Kovačević  6. mjesto. Svi učenici plasirali su se na kantonalno takmičenje. Učenike pripremao nastavnik Crnčević Eldin.

Takmičenje iz fizike
23.3.2014.

Na općinskom takmičenju iz fizike učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Ukupni plasman u kategoriji učenika VIII razreda – 4. mjesto
Ukupni plasman škole 6. mjesto

Pojedinačno:

Kustura Samija VIII – 6. mjesto

Kustura Samija predstavljat će školu na kantonalnom takmičenju iz fizike.
Učenike pripremala nastavnica Karović Sanela.

Prva pomoć
22.3.2014.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 2. mjesto. Ekipu su sačinjavali učenici: Pandža Berina, Kopić Hajrudin, Pandur Amel , Lilić Adna, Mešanović Mubina i Džananović Haris. Učenike pripremala nastavnica  Lejla Podbićanin.

Takmičenje u stonom tenisu
18.3.2014.

Na 6. općinskom takmičenju iz stonog tenisa, koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno 1. mjesto.
Drugo mjesto je OŠ “Behaudin Selmanović”, a treće OŠ “Avdo Smailović”.
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dječaci:
1. mjesto Zukanović Benjamin – OŠ “Behaudin Selmanović”
2. mjesto Hasić Dženan – OŠ “Sokolje”
3. mjesto Hasić Emir – OŠ “Sokolje”

Djevojčice:
1. mjesto  Jašarević Ajla – OŠ “Sokolje”
2. mjesto  Šahbaz Džejla- OŠ “Sokolje”
3. mjesto  Baždar Amina- OŠ “Avdo Smailović”

Turnir u stonom tenisu
07.12.2013.

U organizaciji Kluba za sport i rekreaciju STENS organizovan  je  stonotenski turnir za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo uzrasta od I do V razreda. Učenik naše škole Hasić Mirza  zauzeo je 3. mjesto.

Međunarodni dječiji festival “Čarolija”
29.11. 2013.

Naša učenica Azmira Mustajbegović predstavila se na dječijem festivalu muzike “Čarolija” u Beogradu. Izabrana je među 18 najboljih koji će učestvovati na velikom finalu 15. 12. 2013. u Beogradu.

Turnir u stonom tenisu osnovaca Kantona Sarajevo
23.11.2013.

U organizaciji Kluba za sport i rekreaciju STENS u subotu, 23.11.2013. odigran  ju turnir za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo. Na ovom kantonalnom takmičenju naši učenici postigli su odlične rezultate: Hasić Dženan zauzeo je 1. mjesto, a Hasić Emir 3. mjesto.

Liga malih šampiona
9.11.2013.

U subotu, na terenu Srce održana je završnica turnira u malom nogometu. Poslije grupne faze najbolje četiri ekipe su se plasirale na završnicu. Ekipa naše škole: Fehratović Denis, Imamović Benjamin, Hajdarević Almin, Lelo Edin, Mulić Almin, Avdić Abdurahman, Zilić Enis, Medić Almin, Mujanović Irhad, Mališević Aldin, Stambolić Dinno, Dedović Alek, Tiro Edin i Ait Idir Abdulah osvojila je 2. mjesto. Ekipu je pripremao nastavnik Šetić Muhamed.

Takmičenje NUS
2.11.2013.

U našoj školi održano je  takmičenje osnovnih škola Općine Novi Grad Sarajevo iz programa “Upozoravanje na mine”. Ekipa naše škole u sastavu: Tabaković Adelina, Čovrk Amina i Pandur Amel  osvojila je 1. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Lejla Herak.

Taekwondo kup
27.10.2013.

Učenici naše škole Omeragić Amin i Dautović Faris osvojili su 1. mjesto na 2. Vogošća Taekwondo kupu.

Turnir u malom nogometu za djevojčice
17.10.2013.

U organizaciji OFK “Biser '96” održan je prvi bajramski turnir u malom nogometu za djevojčice.  Ekipa naše škole: Mehović Almedina, Ramić Samra, Čorbić Adelisa, Šahbaz Džejla, Jašarević Ajla, Mulić Samra, Kurtić Ilhana, Devedžija Aida i Podžić Emina zauzela je 2. mjesto.

Košarkaški turnir
29.9.2013.

U našoj školi, u organizaciji KK “Koš” održan je “ Drugi Sokolje kup za pionirke”. Na turniru su učestvovale ekipe: KK “Koš” Sarajevo, KK “Zrinjski” Mostar, OŠ “Sokolje” Sarajevo i KK “Start” Tuzla. Pobjedu je odnijela ekipa KK “Koš” iz Sarajeva koja je bila uspješnija od ekipe KK “Zrinjski”. Za treće mjesto su se borile ekipe OŠ “Sokolje”  i KK “Start” iz Tuzle, gdje je ekipa naše škole bila uspješnija i osvojila bronzanu medalju.

Turnir u malom nogometu
24.09.2013.

Na turniru “Memorijal 2. viteška”  ekipa naše škole: Avdić Rijad, Mustafaj Amar, Dedović Anes, Radmilović Muamer, Džindo Ajdin, Karaman Ajdin, Đedović Bilal, Halilagić Vedad, Muković Tarik, Brčić Fuad, Kurtović Admir zauzela je 4. mjesto. Ekipa naše škole proglašena je fair play ekipom, ekipa sa najboljim ponašanjem na turniru.