Svjetski dan tablice množenja (WMTD – World Multiplication Table Day) ove godine obilježava se 7. oktobra. Učenici sedmog i osmog razreda naše škole su zajedno sa nastavnicom matematike Šabanović Idmirom obilježili ovaj dan organizovanjem radionice, gdje su učenici imali priliku igrati razne “modifikovane” društvene igre, online igre i sl., te osvojiti i nagrade. Učenici su izradili didaktičke materijale koji olakšavaju učenje tablice množenja. Glavni cilj radionice je popularizirati zabavne oblike učenja matematike. Matematička patrola, sastavljena od učenika četvrtog i sedmog razreda, te petog i osmog razreda, patrolirala je kroz odjeljenja u školi, te pomogla učenicima da se prisjete osnovnih pravila i osobina množenja na zabavan i neobičan način. Radionicu su posjetili učenici i nastavnici naše škole, te su kroz igru i zabavu podsjetili na značaj matematike u svakodnevnom životu, te da “matematika nije bauk”. Bravo 👍❤️

 

 

 

Vezani članci

Vezani članci