Naša škola proslavila je osamnaest godina uspješnog rada. Svečanost pod nazivom “Kad odrastem, bit ću dijete” sa puno ljubavi, energije i entuzijazma pripremili su učenici od I do IX razreda zajedno sa svojim nastavnicima. Na svečanosti je simbolično predstavljena lična karta škole i vrijednosti koje škola promoviše: znanje, ljubav, tolerancija, mir i ulaganje u budućnost koju će iznijeti sretna i sigurna djeca. Svečanosti su prisustvovali: dogradonačelnica grada Sarajeva, Anja Margetić, načelnik općine Novi Grad, Semir Efendić, predstavnici općinskih službi za obrazovanje i boračka pitanja, općinski vijećnici, zastupnici u kantonalnoj i parlamentarnoj skupštini, direktori sarajevskih škola, roditelji, učenici i mnogobrojni gosti i prijatelji škole.
Nakon svečanosti upriličeno je svečano otvorenje ljetne učionice u dvorištu škole. Dugogodišnja želja uposlenika i menadžmenta škole o izgradnji ljetne učionice za potrebe izvođenja nastavnih i vannastavnih aktivnosti sa učenicima danas je ispunjena. Općina Novi Grad je kroz projekat “Pomoć školama za unaprjeđenje rada” finansirala izgradnju učionice, a vrijedno tehničko osoblje škole se pobrinulo da učionica dobije konačni izgled.

Vezani članci

Vezani članci