U četvrtak, 30.11.2023. godine učenici VIII razreda su učestvovali u edukativnoj radionici na temu „Influenseri“.
Radionica je organizovana u sklopu projekta „Youth 4 Inclusion, Equality & Trust“ koju provodi Institut za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka u Sarajevu. Učenici su razgovarali na koji način razumijevaju društvene mreže, koliko ih koriste, koje su prednosti i mane korištenja društvenih mreža, te ko su influenseri, da li imaju uticaj na mišljenja i stavove, kao i na oblike ponašanja omladine. Radionicu su realizovali Arijana Alispahić, bibliotekarka i Idmira Šabanović, nastavnica matematike. Gost na radionici, ispred Instituta za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka u Sarajevu bila je Emina Adilović.