Planinarsko društvo “Zlatni ljiljan” organizovalo je 1. sportske igre za mlade na Igmanu. Učešće su uzele ekipe 15 osnovnih škola, 2 srednje škole, PSD “Zlatni ljiljan” i Gorska služba Novi Grad Sarajevo, ukupno 500 učesnika. Takmičenje je održano u šest disciplina: orijentacija u prostoru, odbojka na travi, potezanje konopca, pucanje iz vazdušne puške, štafeta, kretanje sa užadima preko prepreka. Naša škola je osvojila: prvo mjesto u igri odbojka na travi, prvo mjesto u orijentaciji u prostoru, drugo mjesto u potezanju konpca, a i u ostalim kategorijama smo postigli zavidne rezultate. Gorska služba Novi Grad Sarajevo izvela je simulaciju spašavanja povrijeđenih na planini. Djeca su uživala u druženju, pobjedama i lijepom ambijentu olimpijskog Igmana. Učenike su vodili nastavnici Aldin Kozić i Lejla Podbićanin. Čestitke našoj ekipi ❤️

 

Vezani članci

Vezani članci