Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo je povodom obilježavanja 5. oktobra, Svjetskog dana učitelja organizovalo u Domu mladih manifestaciju posvećenu značaju rada svih prosvjetnih radnika i važnosti ove profesije. Na svečanosti kojoj su prisustvovali učenici, učitelji, nastavnici, direktori i svi oni koji su dio obrazovnog sistema, prigodnim programom i dodjelom priznanja i nagrada obilježen je Svjetski dan učitelja.

Ponosni smo na naše nastavnike koji su ovom prilikom nagrađeni za svoj entuzijazam, rad, trud i zalaganje u protekloj školskoj godini.
Nominovani u kategoriji najboljih nastavnika u osnovnoj školi su naše nastavnice Armina Bukvić i Ferizata Hadžović. Titulu nastavnik godine -stručni saradnik u osnovnoj školi dobila je naša bibliotekarka Arijana Alispahić.