Povodom 22. marta-Svjetskog dana voda učenici VIII razreda naše škole u pratnji nastavnika geografije Muamera Dolovca i nastavnice biologije Sanele Skenderi su posjetili “Noaland-Noazemlja” Bugojno kompaniju za proizvodnju i promet prirodne izvorske vode. Prvi korak je bio obilazak izvorišta “Zlatarica”, gdje voda izvire na 800m n.v na obroncima planine Kalin. Nakon toga učenici su vidjeli cijeli postupak punjenja i pakovanja izvorske vode koja je zahvaćena sa izvora, te proces kako se puni i flašira u savremenim pogonima.
Sljedeća destinacija je bila posjeta MSŠ “Gimnazija Bugojno” gdje su učenici i nastavnici uz toplu i srdačnu dobrodošlici dočekani od strane profesorice geografije Orhane Kosterović i njenih učenica. Nakon upoznavanja sa historijom zgrade u kojoj je škola smještena uslijedio je obilazak aneksa i glavne zgrade, kabineta geografije biologije, biblioteke, književnog kluba, sale i vanjskog sportskog terena. Šetnjom kroz grad Bugojno posebnu pažnju je učenicima privukao sunčani sat.

Vezani članci

Vezani članci