Maturantska ekskurzija
Učenici IX razreda uživali su u četverodnevnoj ekskurziji u okviru koje su posjetili znamenitosti brojnih bosanskohercegovačkih gradova. U Travniku su uživali u travničkim ćevapima i prelijepom pogledu s tvrđave, Plivska jezera u Jajcu su bila poseban ugođaj, a Štrbački buk na smaragdnoj Uni je bio poseban doživljaj. Učenici su bili smješteni u gradu Bihaću, te su džamija Fethija, gradski trg i park obilježili obilazak ovog grada. Iz Bihaća nije bilo daleko da posjetimo i glavni grad Hrvatske, Zagreb. U Zagrebu su učenici uživali u šetnji glavnim gradskim trgom, a imali su priliku i da se druže sa egzotičnim životinjama u zagrebačkom Zoološkom vrtu. Puni utisaka na povratku kući posjetili su prelijep grad Bosansku Krupu u kojoj su obišli gradsku kulu i odali počast šehidima i poginulim borcima ovog grada na spomen obilježju koje se nalazi na glavnom gradskom trgu. Put prema Banja Luci protekao je u iščekivanju da vidimo grad na Vrbasu. U Banja Luci nas je ugostio i banjalučki muftija Ismail Smajlović, te su učenici u pratnji predstavnika banjalučkog muftijstva posjetili tvrđavu Kastel, medresu i džamiju Ferhadiju. Zadovoljni i pomalo umorni, uz pjesmu su se vratili svojim domovima u ranim večernjim satima. Zahvaljujemo se organizatoru eksurzije na odličnoj realizaciji.
Ekskurzija je realizovana u periodu od 12.05.2024. do 15.05.2024. godine. U pratnji učenika bili su direktorica škole Lejla Podbićanin, Muhamed Šetić, nastavnik tjelesnog i zdravstvenog odgoja, Amra Bajrić, nastavnica bosanskog jezika i književnosti, Lejla Herak, nastavnica historije i Elma Hodžić, nastavnica engleskog jezika.