Danas smo imali zadovoljstvo i čast da na našem književnom susretu ugostimo književnicu Elmiru Helać-Mekić i učitelja Agić Sabita.
Književnica Elmira Helać-Mekić je učiteljica u OŠ “Zajko Delić” i svoju ljubav prema djeci pretočila je u predivne knjige poput: “Kaldrma”, “Kamen”, “Horozgrad”, “Djetinjstvo jednog vremena”. Njene knjige uvrštene su i u školsku lektiru.
Učitelj Sabit Agić je umjetnik koji djecu poučava kroz muziku, igru i predivne lutkarske predstave.
Učenici II i IV razreda su uživali u promociji čitanja i knjiga koje govore o aktuelnim temama i koje promovišu vrijednosti poput prijateljstva, tolerancije, prevencije nasilja, ljubavi i mašte. Kroz lutkarsku predstavu, muziku, ples, igru i knjigu naši gosti su pobudili dječiju maštu, želju za čitanjem i novim saznanjima.
Hvala našim dragim gostima i radujemo se sljedećem susretu ❤