U subotu, 06. 05. 2023., u JU „Srednjoškolski centar Vogošća“ u Vogošći realizovano je 25. Kantonalno takmičenje iz pružanja prve pomoći ekipa osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo.
Takmičenje je manifestacija koja ima za cilj motivisanje mladih za izučavanje i savladavanje elementarnih znanja i vještina u pružanju prve pomoći i unapređenje zdravstvene kulture mladih.
Takmičenje je održano po kružnom sistemu na poligonima na kojima su inscenirane situacije kao u realnim događajima sa više povrijeđenih. Od ukupno 7 postavljenih poligona, bilo je pet radnih – ocjenjivačkih poligona (“Migrantski kamp”, “Saobraćajni udes”, “Minsko polje”, “Zemljotres”, “Poplave” i dva rekreativna poligona).

Našu školu predstavljala je ekipa u sastavu: Bosno Sarah, Gaković Ilderina, Čovrk Adna, Sinanović Naida, Hubijar Arduana i Bahtanović Sumeja. Ekipa je osvojila drugo mjesto.

Čestitke našoj ekipi i nastavnici Lejli Podbićanin ❤