Projekat IN site Sarajevo
Učenici petog razreda su sa svojim učiteljicama: Musić Almedinom, Mahir Sadinom, Veladžić Erminom i Čelik Lamijom, u sklopu projekta In site Sarajevo, realizovali posjetu našem gradu Sarajevu.
Cilj posjete je bio uz neposredno zapažanje i potpuno doživljavanje stvarnosti stjecati dublja i trajnija znanja o svome gradu, poticati ljubav i ponos prema zavičaju – gradu Sarajevu, kao i spoznati važnost očuvanja kulturno-povijesnih spomenika.
U sklopu obilaska grada, uz veliko zadovoljstvo naših đaka posjetili smo: galeriju Collegium Artisticum, Vijećnicu, spomenik bosanskom kralju Tvrku I Kotromaniću, spomenik Mirza Delibašić, Spomen – obilježje ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva, Vječnu vatru, kao i brojne vjerske objekte našeg grada. Učenici su nasmijani, vedrih lica, upoznali grad i svim svojim čulima uživali u njegovim ljepotama.