Ideja za projekat “Moj crtež-naša podrška” nastala je iz želje učenika da svojom solidarnošću daju doprinos na osvještavanju javnosti, prvenstveno svojih vršnjaka, o tragediji koja se dešava u Palestini. Želja im je da sva djeca svijeta imaju jednaka prava, i najvažnije, pravo na život, opstanak i razvoj. Projekat je počeo početkom marta, a danas je održana završna manifestacija. Počastvovani smo jer je naš humanitarni projekat svojim prisustvom uveličao ambasador Palestine Rezeq Namoora. Prisutni su bili i roditelji, uposlenici, učenici, prijatelji škole, predstavnici medija i predstavnici Udruženja Pomozi.ba.
Drago nam je da se ova akcija dešavala u plemenitom mjesecu ramazanu. Hvala svima koji su nas podržali i dali učešće, i nadamo se da će pomoć stići do djece Palestine. Vodili smo se i vodit ćemo se porukom “Dobro se boljim vraća”.