U organizaciji Bošnjačke zajednice kulture ” Preporod” danas je u Galeriji Općine Novi Grad otvorena izložba, te upriličena dodjela nagrada 18. konkursa literarnih i likovnih radova učenika osnovnih škola. Konkurs je realizovan u saradnji sa Ministarstvom za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i Prosvjetno- pedagoškim zavodom. Žiri je dodijelio nagrade za najuspiješnije radove. Od 114 pristiglih literarnih radova iz cijele Fedaracije Bosne i Hercegovine, rad učenice naše škole, Adle Maslo, nagrađen je drugom nagradom. Čestitke našoj vrijednoj učenici Adli.
Danas, 5. oktobra, kada se obilježava Dan učitelja i 30 godina od Obnoviteljske skupštine Bošnjačke kulture zajednice “Preporod”, promovisan je i širokoj javnosti poklonjen i Zbornik najuspiješnijih učeničkih literarnih i likovnih radova. Pored drugonagrađenog rada naše nadarene učenice Adle Maslo u Zborniku je zasluženo mjesto zauzeo i literarni rad Amine Bahtanović, još jedne talentovane učenice naše škole. Čestitke Amini.