Svečanost povodom obilježavanja Dana škole
3.6.2014.

U OŠ “Sokolje” organizovana je svečanost povodom obilježavanja Dana škole. Svečanost pod nazivom Svijet voli pobjednike ove godine je posvećena svim uspjesima BiH, a posebno našim Zmajevima koji nas predstavljaju na Svjetskom prvenstvu u fudbalu. Svečanosti su prisustvovali roditelji, direktori sarajevskih osnovnih i srednjih škola, predstavnici PPZ-a, predstavnici Općine Novi Grad, predstavnici Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade, sportski radnici Sejo Bukva I Muhamed Bikić, te drugi gosti i prijatelji škole.

DogsTrust radionice za učenike
26. 5. – 29. 5. 2014.

DogTrust BiH realizovala je edukativne radionice za učenike od I do V razreda, s ciljem da učenike upoznaju sa svijetom pasa, nauče o potrebama životinja i kako da budu sigurni u okolini pasa.

Humanitarna akcija
21.05.2014.

Uposlenici i učenici naše škole pokrenuli su humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za stanovnike Olova i Soluna koji su pretrpjeli posljedice velikih poplava u proteklom periodu. Sakupljena su sredstva za higijenu, hrana i odjeća za bebe i djecu, te sredstva i oprema za čišćenje poplavljenih područja. Pomoć su lično dostavili Bećirbašić Nermin, roditelj, Bećir Hasanović, director škole i Muhamed Šetić, nastavnik.

Prezentacija projekta “Zanimanja ljudi u našem zavičaju”
14. 5. 2014.

U našoj školi prezentiran je projekat Aktiva razredne nastave“Zanimanja ljudi u našem zavičaju” . Gosti su imali priliku pogledatidokumentarni film “Zanimanja ljudi u našem gradu”, kao i tok realizacije projekta. Prezentaciji su prisustvovali mnogobrojni gosti i prijatelji škole.

Djeca pjevaju hitove
14. 5. 2014.

Učenici naše škole Meris Karamustafić, Lejla Zulović i Azmira Mustajbegović prošli su u finale novogradskog takmičenja “Djeca pjevaju hitove”

Prvi glas sevdaha
14. 5. 2014.

Učenik naše škole Meris Karamustafić, ušao je u finale takmičenja Prvi glas sevdaha, koje organizuje TV1.

Djeca pjevaju sevdalinke
12. 5. 2014.

Učenici naše škole Šejla Muharemović, Meris Karamustafić, Hana Divović, Nedim Šehović i Lejla Zulović prošli su u finale novogradskog takmičenja “Djeca pjevaju sevdalinke”

Koncert u ART KUĆI SEVDAHA
9. 5. 2014.

Povodom obilježavanja godišnjice ART KUĆE SEVDAHA održan je cjelovečernji koncert kamernog ansambla i solista učenika naše škole.

MasterChef junior u OŠ “Sokolje”
15.4.2014.

U okviru projekta „Zdrava hrana“ koji realizuju učenici i nastavnici naše škole, održan je prvi MasterChef Junior učenika 9. razreda pod motom „Navike promijeni, zdravlje pokreni“.

Udruženje kuhara BiH aktivno je učestvovalo u pripremi i realizaciji MasterChef Junior. Članovi Udruženja kuhara: Nermin Hodžić, Zaim Merdan, Sead Ćatić i Zakir Rakša, koji su ujedno bili i žiri, dali su nesebičnu podršku i podržali projekat škole „Zdrava hrana“, kao i osnovni cilj projekta: naučiti jedinstvene vrijednosti zdravog načina ishrane, te iste staviti u savremeni kontekst života.

Događaju su prisustvovali učenici, nastavnici, roditelji, gosti iz sarajevskih osnovnih škola, predstavnici Općine Novi Grad i Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS.

Tribina za roditelje
14.4.2014.

U ponedjeljak,  u prostorijama škole, s početkom u 17 sati, Porodično savjetovalište i OŠ“Sokolje“ upriličili su Tribinu za roditelje. Tema je bila „ “Roditelji i djeca-neizbježni sukobi”, a prezentatori su bili certificirani porodični savjetnici.

Manifestacija “Sevdisalo srce moje, mom Sarajevu pripalo je”
7. 4. 2014.

Povodom Dana grada Sarajeva, u našoj školi je  održana manifestacija pod nazivom “Sevdisalo srce moje, mom Sarajevu pripalo je”. U središtu manifestacije bio je biser našeg nasljeđa – sevdalinka. Pored učenika naše škole, na ovoj manifestaciji su zapjevali i gosti: Andrija Števanić i Ana Babić.  KUD “Gajret” se predstavio igrom “Bosna je ćilimom zastrta”.

Veče sevdaha
4.4.2014.

Povodom 6. aprila – Dana grada Sarajeva  učenici naše škole realizovali su Veče sevdaha – Sevdisalo srce moje-mom Sarajevu pripalo je.  Veče sevdaha i performans  održan je u Art Kući Sevdaha u Sarajevu.

Posjeta u okviru realizacije projekta “Zanimanja ljudi u našem gradu”
4. 4. 2014.

Učenici II razreda sa svojim razrednicima  posjetili su Baščaršiju i upoznali stare zanatlije : kazandžiju, papudžiju, abadžiju, filigrana, limara, tašnara, ćevabdžiju.

Posjeta mljekari Milkos
2. 4. 2014.

Učenici III razreda, u okviru realizacije projekta “Zanimanje ljudi u našem gradu”  posjetili su mljekaru Milkos u Sarajevu.

Posjeta Gazi Husrev-begovoj biblioteci
27.3.2014.

Trideset učenika naše škole  u pratnji nastavnica  Ermine Veladžić i Amre Bajrić  posjetili su Gazi Husrev-begovu biblioteku. Učenici su tokom posjete obišli Odjeljenje za restauraciju i konzervaciju, multimedijalne sale, izložbeni proctor i Odjeljenje za informacione tehnologije.

Predavanje u sklopu školskog projekta “Zdrava hrana”
27.3.2014.

Valdet Peštalić iz Agencije za certificiranje halal kvalitete iz Tuzle održao je prezentaciju za roditelje, nastavnike i učenike naše škole na temu “Halal hrana”. Ovo je početak saradnje sa Agencijom koja će se nastaviti kroz školski projekat “Zdrava hrana”

Posjeta Rudniku Breza i Prehrambenoj industriji Vispak-Visoko
20. 3. 2014.

U okviru realizacije projekta “Zanimanje ljudi u našem gradu” učenici V razreda naše škole posjetili su Rudnik mrkog uglja Breza i Prehrambenu industriju Vispak-Visoko.

Rad policije u zajednici
4.3. – 7.3. 2014.

Pripadnici MUP-a Općine Novi Grad, u okviru projekta “Rad policije u zajednici” realizovali su predavanja i radionice za učenike od VI do IX razreda. Teme su bile: “Međuvršnjačko nasilje” i “Prevencija nošenja vatrenog i hladnog oružja u školama”

Posjeta Općini Novi Grad – projekcija filma “A bili smo djeca”
3.3.2014.

U povodu obilježavanja 1. marta , učenici historijske sekcije  prisustvovali su prikazivanju filma “A bili su samo djeca” koji je posvećen ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva. Film je prikazan u Multimedijalnoj sali Općine Novi Grad. Nakon projekcije učenicima su se obratili autor filma Avdo Huseinović i predstavnici Općine Novi Grad.

Priredba povodom Dana nezavisnosti
27.2.2014.

Povodom Dana nezavisnosti u našoj školi održana je prigodna svečanost pod nazivom “Ja domovinu imam“. Svečanosti su prisustvovali  učenici, roditelji, nastavnici, te prijatelji i gosti škole.

Konkurs povodom Dana nezavisnosti BiH
27.2.2014. 

Povodom 1. marta – Dana nezavisnosti BiH  u školi je raspisan konkurs za najbolji likovni i literarni rad na temu : „Moja domovina“

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. Ajla Hećo III-2
2. Tarik Marić V-1
3. Merjema Išerić IV-3

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:

1. Muzafera Fakić III-2
2. Amina Čimpo II-1
3. Ajla Ramić II-2

U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. Šejla Muharemović  VIII-1
2. Faruk Čardaković VIII-3
3. Haris Džananović VIII-1

U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:

1. Berina Pandža IX-2
2. Ahmed Ramdedović  VI-3
3. Belmin Musić IX-3

Posjeta Prvom međunarodnom kulinarskom Master Kupu Sarajevo 2014.
7.2.2014.

Učenici osmog razreda naše škole u pratnji profesorice Ferizate Hadžović i pedagogice Aide Bešić posjetili su Prvi međunarodni kulinarski kup održan u hotelu Radon Plaza u Sarajevu. Prisustvovali su radionici “Halal hrana” kao i takmičenju u kuhanju. Ovo je početak saradnje sa Udruženjem kuhara BiH koja će se nastaviti kroz školski projekat “Zdrava hrana”.

Dan dječije radosti
31.12.2013.

Učenici naše škole obilježili su Dan dječije radosti organizirajući druženje uz prigodan program

Predstava za djecu
24.12.2013.

Udruženje oboljelih od dječije i cerebralne paralize u saradnji sa putujućim pozorištem BALLOON ART realizovalo je humanitarno scenski projekat izvedbom pozorišne predstave Čarolija za učenike naše škole.

Konkurs za najbolji likovni i literarni rad
21.11.2013.

Povodom Dana državnosti u školi je raspisan konkurs za najbolji literarni i likovni rad na temu „Moja draga BiH“.

U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. mjesto Mujezinović Adela VI-2
2. mjesto Kovačević Harun   IX-2
3. mjesto Dedajić Anela  VI-1

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. mjesto Muratović Amira II-2
2. mjesto Džihanić Amina IV-3
3. mjesto Pandža Zerina IV-2

U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:

1. mjesto Kulovac Mirnes IX-1
2. mjesto Devedžija Aida IX-4
3. mjesto Podrug Rahma IX-4

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:

1. mjesto Medić Rijad II-1
2. mjesto Mališević Kenan I-1
3. mjesto Obućina Sajra III-4

Priredba povodom Dana državnosti
21.11.2013.

Povodom obilježavanja 25.novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine u našoj školi održana je prigodna svečanost.  Svečanosti su prisustvovali predstavnici Općine Novi Grad, Školskog odbora i Vijeća roditelja, kao i veliki broj učenika, roditelja i nastavnika.

Tribina za roditelje
18.11.2013.

U ponedjeljak,  u prostorijama škole, s početkom u 18 sati, Porodično savjetovalište i OŠ“Sokolje“ upriličili su Tribinu za roditelje. Tema je bila „ “Pubertet i adolescencija-roditelji kao podrška”“, a prezentatori su bili certificirani porodični savjetnici.

Dani sporta za učenike III i IV razreda
15. 11. 2013.

U okviru manifestacije “Dani sporta 2013/2014” organizovano je takmičenje za učenike III i IV razreda. Učenici su se takmičili u četiri sportske discipline, gdje su pokazali svoje znanje i vještine. Proglašeni su i pobjednici, odjeljenja III-2  i IV-1. Sva odjeljenja dobila su diplome i prigodne poklone.

Tribina za roditelje
11.11.2013.

U ponedjeljak,  s početkom u 18 sati, Porodično savjetovalište i OŠ“Sokolje“ upriličili su Tribinu za roditelje u prostorijama škole. Tema je bila „ Mladi i internet“, a prezentatori su bili certificirani porodični savjetnici.

Dani sporta za učenike I i II razreda
07.11.2013. 

U našoj školi realizovana je manifestacija “Dani sporta 2013/2014” za učenike I i II razreda. Učenici su se takmičili u više sportskih disciplina, gdje su pokazali svoje znanje i vještine. Proglašeni su i pobjednici, odjeljenja I-3 i II-2. Sva odjeljenja dobila su diplome i prigodne poklone.

Historijski čas
02.11.2013.

Povodom obilježavanja “Bitke za tenkove”, 10 učenika naše škole–članova geografske i historijske sekcije u pratnji nastavnika Eldina Crnčevića, prisustvovalo je historijskom času upriličenom na Dujmovskim brdima-Općina Trnovo.

Posjeta vjerskim objektima
30.10.2013.

Učenici petog razreda u pratnji učiteljica Smajlović Fatime, Musić Almedine i Mahir Sadine posjetili su vjerske objekte Sinagogu, Katedralu, Sabornu crkvu i Begovu džamiju. Prilikom posjete učenici su se upoznali sa historijom nastanka objekata, pojedinostima izgradnje i imenima graditelja. Također, učenici su se upoznali sa vjerskim i kulturnim običajima različitih konfesija u BiH.

Predstava za djecu
24.10.2013.

Učenici  II, III i IV razreda u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad pogledali su  predstavu “Crvenkapica na tačke, naopačke” u izvedbi Pozorišta mladih Sarajevo.

Svjetski dan učitelja
5.10.2013. 

Povodom Svjetskog dana učitelja u školi je raspisan konkurs za najbolji likovni i literarni rad na temu : „Moj učitelj“

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. Kušeš Anesa V-1
2. Poljak Amina  II-2
3. Mustafaj Adin III-3

U kategoriji viših  razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:

1. Kovačević Harun  IX-2
2. Korjenić Selmedina  VI-3
3. Muharemović Šejla  VIII-1

U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:

1. Kukuljac Hana I-2
2. Medić Nejra  III-3
3. Tabaković Mirza  III-1

U kategoriji viših  razreda nagrađeni za najbolji likovni  rad su:

1. Mulić Samra  VIII-3
2. Omanović Alma  VII-3
3. Gadžo Adna   VII-3

Svečani prijem prvačića
2.9.2013.

Povodom prijema prvačića nastavnici i učenici naše škole organizovali su prigodnu svečanost. Svečanosti su prisustvovali nastavnici, roditelji i predstavnici Općine Novi Grad.

Vezani članci

Vezani članci