Turnir u malom nogometu
16.6.2016.

U Sportskom centru “Srce”  održan je turnir u malom nogometu za učenike osnovnih škola. Na turniru  Novogradski cup 2016.  ekipa naše škole: Muharemović Kerim, Đedović Benjamin, Jusić Vedad, Mulić Mersad, Efendić Aldin, Erović Benjamin, Honić Harun, Divović Emin i Tabaković Harun osvojila je 2. mjesto. Za najboljeg igrača  turnira proglašen je naš učenik Đedović Benjamin.

1. Atletski miting Novi Grad Sarajevo
11.6.2016.

U Centru “Safet Zajko”, u sklopu Novogradskih dana, održan je 1. Atletski miting Novi Grad Sarajevo. Učenici naše škole ekipno su osvojili 2. mjesto. Pojedinačno, učenici su postigli sljedeće rezultate:

Nejla Kljaić – 60 m žene – 2. mjesto
Lejla Avdić – 600m žene –  2. mjesto
Selma Tabaković – 600m žene –  3. mjesto
Inela Ligata – bacanje kugle – 3. mjesto
Nejra Bećirbašić – skok u dalj –  1. mjesto
Arnela Šišić – skok u dalj –  3. mjesto
Aldin Brulić – 60 m –  2. mjesto
Eldin Puriš – bacanje kugle-  3. mjesto
Faris Rizvanović– skok u dalj –  2. mjesto
Imad Sinanović – 1000 m-  2. mjesto

Nagradni konkurs “Moj glas za ljudska prava i mir”
9.5.2016.

Povodom obilježavanja Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope 2016. godine, Mreža za izgradnju mira raspisala je konkurs za najbolji literarni rad na temu “Moj glas za ljudska prava i mir”. U kategoriji osnovnih škola, naš učenik Jamin Avdić osvojio je 1. mjesto.

Kantonalno takmičenje u atletici
7.5.2016.

Na kantonalnom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2016.” učenica Emina Divović osvojila je 4. mjesto u utrci na 300m.

Prva pomoć
23.4.2016.

Na kantonalnom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 3. mjesto. Ekipu su sačinjavali učenici: Musić Ali, Džananović Naila, Kešmer Lejla, Dedajić Anela, Divović Emina i Agović Emir. Učenike pripremala nastavnica Lejla Podbićanin.

Općinsko takmičenje u atletici
18.4.2016.

Na općinskom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2016.” naša škola zauzela je 1.mjesto u ekipnom plasmanu.

Pojedinačni uspjesi su sljedeći:

Nejla Kljaić – 60 m žene – 2. mjesto
Damira Čorbić – 60m žene –  3.mjesto
Almedin Mustafić – 60m muškarci – 3. mjesto
Divović Emina – 300m žene, – 1.mjesto
Dedajić Anela – 300m žene, – 2.mjesto
Sinanović Imad – 1000m muškarci, – 3.mjesto
Damira Čorbić, Nejla Kljaić, Emina Divović i Anela Dedajić – štafeta 4*100 žene, – 1.mjesto

Učenike pripremao nastavnik Muhamed Šetić.

Turnir u šahu za učenike osnovnih škola
16. 4. 2016.

Na šahovskom turniru za učenike osnovnih škola, u organizaciji Sarajevo College, učenik naše škole Ćatić Adnan osvojio je 1. mjesto.

Turnir u malom nogometu
15.4.2016.

Povodom obilježavanja Dana škole Željeznički školski centar Sarajevo organizovao je turnir u malom nogometu za učenike osnovnih škola. Ekipa naše škole: Đozo Edis, Sinanović Imad, Mustafić Almedin, Bećirović Dženan, Halilović Irnas, Sinanović Kerim, Demir Arnes i Puriš Eldin osvojila je 2. mjesto. Za najboljeg strijelca turnira proglašen je naš učenik Sinanović Imad.

17. Smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad
11. 4. 2016.

U Osnovnoj školi “Fatima Gunić” održana je 17. smotra  naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad. Pod vodstvom nastavnika tehničke kulture Safeta Višnjića i Armine Handžić učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Kapur Ena  3. mjesto – testovi za VI razred
Podžić Mevlida  3. mjesto – testovi za IXrazred
Hodžić Ajla 5. mjesto – testovi za VII razred
Agović Emir 5. mjesto – testovi za VIII razred
Palić Lamija 6. mjesto – testovi za V razred

Ekipa škole  4. mjesto

Naša škola je stekla pravo učešća na Kantonalnoj smotri iz pojedinačnih disciplina.

Nagradni konkurs “Ja volim BiH, a ti?”
8. 4. 2016.

Učenica IV razreda naše škole Adna Hadžavdija osvojila je 4. mjesto na nagradnom konkursu za najbolji literarni rad, “Ja volim BiH, a ti?”. Nagradni konkurs raspisali su UG “Obrazovanje gradi BiH” i Osnovna.ba.
Tim povodom školu su posjetili predstavnici UG “Obrazovanje gradi BiH” i Osnovna.ba. Učenici je nagradu uručio gospodin Jovan Divjak, izvršni direktor Udruženja. Učenici IV-3, zajedno sa učiteljicom Selmom Hamzakadić organizovali su kraći program kojim su se predstavili gostima.

Takmičenje iz geografije
7.4.2016.

Na općinskom takmičenju iz geografije ekipa naše škole osvojila je 4. mjesto. Učenica Džananović Naila plasirala  se na kantonalno takmičenje. Učenike pripremao nastavnik Crnčević Eldin.

Takmičenje iz informatike
31.3.2016.

Na općinskom takmičenju iz informatike ekipa naše škole: Musić Ali, Turković Faruk i Korać Mahir osvojila je 1. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Kardaš Merima.

Prva pomoć
19.3.2016.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 1. mjesto. Ekipu su sačinjavali učenici: Musić Ali, Džananović Naila, Kešmer Lejla, Dedajić Anela, Divović Emina i Agović Emir. Učenike pripremala nastavnica Lejla Podbićanin.

Općinsko takmičenje u stonom tenisu
18.3.2016.

Na 8. općinskom takmičenju iz stonog tenisa, koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno 3. mjesto.
Drugo mjesto je OŠ “Aleksa Šantić”, a prvo mjesto OŠ “Skender Kulenović”.
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dječaci:
1. mjesto Kajević Alen – OŠ “Skender Kulenović”
2. mjesto Erović Ilhan – OŠ “Skender Kulenović”
3. mjesto Gazibara Asmir – OŠ “Sokolje”

Djevojčice:
1. mjesto  Suljić Iman – OŠ “Aleksa Šantić”
2. mjesto  Čorić Nejra – OŠ “Skender Kulenović”
3. mjesto  Erović Ilma – OŠ “Skender Kulenović”

Turnir u šahu
18. 2. 2016.

U prostorijama škole održan je turnir u šahu. Učestvovalo je 32 dječaka i 8 djevojčica. Najbolji školski šahisti su:

1. Almir Hajdarević IX-3
2. Ernad Kukuljac IX-3
3. Adnan Ćatić IX-3

1. Lejla Karamehić VIII-2
2. Anida PljakiĆ IX-3
3. Adelina Tabaković IX-3

Nagradni konkurs za najbolji dizajn poštanske marke  “U kakvom biste svijetu željeli odrasti?”
1. 9. 2015.

Učenica naše škole Amina Čovrk osvojila je 1. mjesto na nagradnom konkursu JP BH Pošta,  “U kakvom biste svijetu željeli odrasti?”. Promocija markice i dodjela nagrade bit će upriličena 9. 10. 2015. godine za Svjetski dan pošte.

Vezani članci

Vezani članci