Nagradni konkurs “Kako ćemo komunicirati 2030. godine?”
25. 5. 2015.

Učenica naše škole Adna Hadžavdija osvojila je 2. mjesto na nagradnom konkursu Telemach BiH, “Kako ćemo komunicirati 2030. godine?”.

Državna smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih BiH
22. – 24. 5. 2015.

Naša škola na Državnoj smotri, koja je održana u Tuzli, predstavila se sa pojedinačnim disciplinama:

16. 5. 2015.

Ekipa naše škole u sastavu: Adela Grabovica, Ajla Kadrić, Edmir Musić i Semir Korda osvojila je 4. mjesto na općinskom takmičenju. Pojedinačno učenici su ostvarili sljedeće rezultate: Korda Semir 3. mjesto Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

Kantonalno takmičenje u atletici
6. 5. 2015.

Na kantonalnom takmičenju u atletici naši učenici postigli su izvrsne rezultate u bacanju kugle. Enes Ušto osvojio je 1. mjesto u bacanju kugle, a Čavčić Semir 2. mjesto.

54. Smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo
25. 4. 2015.

Pod vodstvom nastavnika tehničke kulture Safeta Višnjića i Armine Handžić učenici naše škole na Smotri održanoj u OŠ “Zahid Baručija”  postigli su sljedeće rezultate::

Musić Ali 3. mjesto – dokumentarni film

Svi radovi koji su se plasirali na državnu Smotru bit će predstavljeni u Tuzli.

Općinsko takmičenje u atletici
23.04.2015.

Na općinskom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2015.” naša škola zauzela je 2.mjesto u ekipnom plasmanu. Na kantonalno takmičenje su se plasirali Ušto Enes i Čavčić Semir – bacanje kugle.

Samra Mulić – 600m žene, –3.mjesto
Damira Čorbić, Sunita Bektašević, Ajla Jašarević I Džejla Šahbaz. – štafeta 4*100 žene, -2.mjesto

Takmičenje iz informatike
28.3.2015.

Na općinskom takmičenju iz informatike ekipa naše škole osvojila je 2. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Kardaš Merima.

Takmičenje iz geografije
27.3.2015.

Na općinskom takmičenju iz geografije ekipa naše škole osvojila je 6. mjesto. Učenice Amina Čovrk i Vildana Hodžić  plasirale su se na kantonalno takmičenje. Učenike pripremao nastavnik Crnčević Eldin.

Prva pomoć
22.3.2015.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 2. mjesto. Ekipu su sačinjavali učenici: Mešanović Mubina, Džananović Haris, Kustura Samija, Čovrk Amina, Džananović Naila i Agović Emir. Učenike pripremala nastavnica  Lejla Podbićanin.

Engleski jezik
22.3.2015.

Na kantonalnom takmičenju iz Engleskog jezika naša škola zauzela je 13. mjesto.

Kantonalno takmičenje iz Njemačkog jezika
22.3.2015.

Na kantonalnom takmičenju iz Njemačkog jezika,  učenik  Enes Ušto predstavljao je našu školu i plasirao se na  6. mjesto.

Takmičenje iz fizike
21.3.2015.

Na općinskom takmičenju iz fizike učenik Smajić Edin osvojio je dovoljan broj bodova i  predstavljat će školu na kantonalnom takmičenju iz fizike.

Učenike pripremala nastavnica Karović Sanela.

Općinsko takmičenje u stonom tenisu
18.3.2015.

Na 7. općinskom takmičenju iz stonog tenisa, koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno 3. mjesto.
Drugo mjesto je OŠ “Behaudin Selmanović”, a prvo mjesto OŠ “Skender Kulenović”.
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dječaci:

1. mjesto Radić Jasmin – OŠ “Skender Kulenović”
2. mjesto Zukanović Benjamin – OŠ “Behaudin Selmanović”
3. mjesto Poturak Tarik – OŠ “Skender Kulenović”

Djevojčice:

1. mjesto  Erović Ilma – OŠ “Skender Kulenović”
2. mjesto  Jašarević Ajla – OŠ “Sokolje”
3. mjesto  Čorić Nejra – OŠ “Skender Kulenović”

Srebrna plaketa za OŠ “Sokolje”
7. 2. 2015.

Skupština BIHAMK-a  dodijelila je srebrnu plaketu JU OŠ „Sokolje“ za izuzetne rezultate u ostvarivanju i afirmaciji programskih ciljeva i zadataka BIHAMK-a.

Djeca pjevaju sevdalinke
22. 12. 2014.

Učenici naše škole u finalu  novogradskog takmičenja “Djeca pjevaju sevdalinke” postigli su sljedeće rezultate: Meris Mustafić osvojio je 1. mjesto, A Šejla Muharemović i Lejla Zulović 2. mjesto.

Nagradni konkurs za najbolje literarne radove
24. 11. 2014.

Učenica naše škole Lejla Avdić osvojila je 2. mjesto na nagradnom konkursu  za najbolje literarne radove učenika osmih razreda novogradskih osnovnih škola na temu “Ponosna sam na svoju domovinu”. Konkurs je objavila  Općina Novi Grad povodom obilježavanja Dana Državnosti BiH.