Turnir u malom nogometu
16.06.2013.

U okviru Novogradskih dana na terenu „Srce“ u Buča Potoku u nedjelju, 16.06.2013. održan je turnir u malom nogometu. Naša škola je zauzela 1.mjesto. Učenici koji su sačinjavali ekipu su: Solak Emir, Letica Armin, Radmilović Muamer, Hajdarević Kerim, Džindo Ajdin, Brčić Fuad, Đedović Bilal, Avdić Rijad, Muković Tarik, Smajić Edin.

„Djeca pjevaju sevdalinke“
11.06.2013.

U okviru Novogradskih dana, u našoj školi je održano finalno takmičenje pod nazivom „Djeca pjevaju sevdalinke“, u kojem  su učestvovali i naši učenici – Meris Karamustafić (1.mjesto), Esmira Mustajbegović (2.mjesto), Ilma Ćosović (3.mjesto) i Azmira Mustajbegović.

Mini basket
08.06.2013.

U subotu  08.06.2013.god., u sklopu Novogradskih dana, održan je Mini basket. Naša škola zauzela je 1.mjesto u ekipnom plasmanu, a pojedinačno kako slijedi:

DJEVOJČICE
VII razred: Ajla Jašarević, Džejla Šahbaz, Samra Mulić – 1.mjesto
VIII i IX razred: Amina Bećirbašić, Almedina Mehović, Nejira Hodžić – 1.mjesto

DJEČACI
VI razred: Almir Hajdarević, Ernad Kukuljac, Bakir Tanjo – 1.mjesto
VII razred: Enes Ušto, Dženan Kijamet, Semir Čavčić – 1.mjesto
VIII razred: Edin Maslo, Haris Zilić, Haris Hajdarević – 3.mjesto

Igre bez granica
05.06.2013.

U srijedu  05.06.2013.god., u sklopu Novogradskih dana,  u OŠ “M. Mak Dizdar“ održane su „Igre bez granica“. Naša škola zauzela je 1.mjesto, a učenici koji su bili u ekipi su:
Dedović Anes
Kijamet Dženan
Tanjo Bakir
Mustafić Almedin
Hajdarević Almir
Tiganj Armin
Šahbaz Džejla
Jašarević Ajla
Mešanović Mubina
Čorbić Damira
Kustura Samija
Džananović Naila

52.smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih BiH
31.05.,01. i 02.06.2013.

Takmičenje je održano 31.maja,1. i 2.juna ove godine u Brčkom. Naša škola je na državnom takmičenju zauzela 29.mjesto od ukupno 131 škole.
Nastavnici Višnjić Safet i Handžić Armina su u disciplini Rad pedagoga, unapređenje nastave zauzeli 4.mjesto.

„Djeca pjevaju hitove“
30.05.2013.

U okviru Novogradskih dana, u Općini Novi Grad je održano takmičenje pod nazivom „Djeca pjevaju hitove“, u kojem su učestvovali naši učenici – Ilma Ćosović (2.mjesto), Meris Karamustafić (1.mjesto) i Azmira Mustajbegović. U revijalnom programu, naši učenici su izveli plesnu koreografiju Gangam style, koja je izazvala buru pozitivnih reakcija. 

Kantonalno takmičenje u atletici
29.05.2013.

Dana 29.05.2013.održano je kantonalno takmičenje u atletici. Naša učenica Mehović  Almedina  zauzela je 3.mjesto u bacanju kugle.

Općinsko takmičenje u atletici
24.05.2013.

Dana 24.05.2013.održano je općinsko takmičenje u atletici. Naša škola zauzela je 2.mjesto u ekipnom plasmanu. Na kantonalno takmičenje su se plasirali Kijamet Dženan – 1000m i Mehović Almedina – bacanje kugle.
Pojedinačni uspjesi su sljedeći:
Šahbaz Džejla – 60m žene, 3.mjesto
Hajdarević Haris – 300m muškarci, 2.mjesto
Ćubara Amel – 300m muškarci, 4.mjesto
Jašarević Ajla – 300m žene, 4.mjesto
Mešanović Mubina – skok u dalj žene, 4.mjesto
Mehović Almedina – bacanje kugle žene, 2.mjesto
Kijamet Dženan – 1000m muškarci, 2.mjesto
Jelić H., Ćubara A., Hajdarević H., Zilić H. – štafeta 4*100 muškarci, 3.mjesto
Ramić S., Šahbaz Dž., Jašarević A., Mešanović M. – štafeta 4*100 žene, 2.mjesto

Sedamnaesto obrazovno saobraćajno takmičenje učenika osnovnih škola Kantona Sarajevo „Spretnost 2013“
18.05.2013.

Takmičenje je održano 18.05.2013. godine u Kulturno sportskom centru Hadžići. Našu školu su predstavljali učenici: Avdić Lejla, Pandur Alma, Pandur Amel, Korać Mahir. Učenici su iz testova  se plasirali na 1. mjesto. Zbirom testova i vještina u vožnji biciklom na poligonu ekipno su postigli  2. mjesto. Učenik Korać Mahir u kategoriji dječaka plasirao se na 2. mjesto , a učenica Avdić Lejla na 4. mjesto u kategoriji djevojčica. Ovi rezultati su postignuti na rangu općinskog takmičenja. Na kantonalnom takmičenju naša škola se plasirala na 16. mjestu ekipno.

Kantonalno takmičenje u stonom tenisu
27. 04. 2013.  

Dana 27.04.2013.godine održano je kantonalno takmičenje u stonom tenisu pod nazivom „Prebaci loptu – reci stop nasilju“. Naš učenik Hasić Dženan zauzeo je 2.mjesto, a Hasić Emir 4.mjesto. Naša škola u ekipnom plasmanu zauzela je 2.mjesto.

Kantonalno takmičenje iz Prve pomoći
27. 04. 2013.  

Na kantonalnom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 2. mjesto. Ekipu je vodila nastavnica Lejla Podbićanin, a članovi ekipe su sljedeći učenici: Pandža Sabina, Pandža Berina, Mršo Ajla, Kopić Hajrudin, Pandur Amel i Lilić Adna.

AKORDEON ART –  4. INTERNACIONALNI  FESTIVAL  HARMONIKE
24. – 27. 04. 2013.

Muzička akademija Univerziteta u Istočnom Sarajevu i Asocijacija za njegovanje akademske muzike „Novi Zvuk” organizovala je 4. INTERNACIONALNI  FESTIVAL HARMONIKE – TAKMIČENJE SOLISTA, sa ciljem okupljanja  učenika, studenata, nastavnika, koncertnih umjetnika i predavača iz zemlje. Na festivalu je učestvovao i učenik naše škole Haris Kaltak, osvojivši najviše zvanje laureata u kategoriji harmonike sa osvojenih 96 bodova u konkurenciji od 16 država.

Kantonalno takmičenje iz engleskog jezika
19.04.2013.

Dana 19.04.2013.godine u prostorijama Edukativnog centra u Sarajevu održano je kantonalno takmičenje iz engleskog jezika. Našu školu predstavljao je učenik Semir Smajić koji je u konkurenciji od 64 sarajevske škole zauzeo 7.mjesto, sa osvojenih 89 poena od mogućih 100. Učenika je pripremala nastavnica engleskog jezika Elma Hodžić.

Općinsko takmičenje iz geografije
18.04.2013.

U prostorijama Osnovne škole “Ćamil Sijarić” održano je općinsko takmičenje iz geografije za učenike devetih razreda osnovnih škola s područja općine Novi Grad Sarajevo. Naša učenica Zerina Aščerija je osvojila 4.mjesto i plasirala se na kantonalno takmičenje.

Kantonalno takmičenje iz matematike
17.04.2013.

Učenica devetog razreda naše škole Zerina Aščerija osvojila je 9.mjesto na kantonalnom takmičenju iz matematike.

Općinsko takmičenje iz matematike
13.04.2013.

U prostorijama Osnovne škole “Mehmedalija Mak Dizdar” održano je općinsko takmičenje iz matematike za učenike osmih i devetih razreda osnovnih škola s područja općine Novi Grad Sarajevo. Takmičila su se po tri učenika iz 14 osnovnih škola, a takmičenje je održano u organizaciji Općine Novi Grad.
Naša učenica Berina Pandža osvojila je 1. mjesto u kategoriji osmih razreda, a u  kategoriji devetih razreda 2.mjesto je osvojila Zerina Aščerija.

Prva pomoć
13.4.2013.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole osvojila je 1. mjesto. Ekipu su sačinjavali učenici: Pandža Sabina, Pandža Berina, Mršo Ajla, Kopić Hajrudin, Pandur Amel i Lilić Adna.

XVI otvoreno Federalno takmičenje učenika i studenata muzike
09.-12.04.2013.  

U organizaciji udruženja muzičkih i baletnih pedagoga u Federaciji BiH, u Goraždu od 9. do 12. aprila održano je XVI otvoreno Federalno takmičenje učenika i studenata muzike. U takmičenju su učestvovali i učenici naše škole Meris Karamustafić i Haris Kaltak. Oba učenika su  zauzela
1. mjesto u pojedinačnoj kategoriji iz harmonike.  

14. Smotra naučno- tehničkog stvaralaštva mladih općine Novi grad
 06. 04. 2013.

U Osnovnoj školi “Džemaludin Čaušević” održana je 14. smotra  naučno-tehničkog stvaralaštva mladih općine Novi grad. Pod vodstvom nastavnika tehničke kulture Safeta Višnjića i Armine Handžić našu školu su predstavljali sljedeći učenici:

– Ramić Anes
– Bajrić Emina
– Šahbaz Džejla
– Pandur Amel
– Ramić Adisa
– Džanko Nidžara
– Musić Belmin

Učenica Adisa Ramić plasirala se na 2. mjesto iz testova znanja iz gradiva za IX razred. Naša škola je stekla plasman na Kantonalnoj smotri iz pojedinačnih disciplina, dok se ekipa nije plasirala.

Općinsko takmičenje iz odbojke
28.03.2013.

Dana 28.03.2013 godine održano je općinsko takmičenje iz odbojke za dječake. Naša škola je zauzela 3. mjesto.

Ekipu su sačinjavali:

 1. Ahmić Nedim
 2. Hajdarević Haris
 3. Ćubara Amel
 4. Dedajić Nermin
 5. Kaltak Haris
 6. Kulovac Mirnes
 7. Sinanović Mujo
 8. Jelić Hamza
 9. Hakić Adis
 10. Hasić Emir
 11. Maslo Edin
 12. Selimović Belmin
 13. Zilić Haris
 14. Tanjo Bakir
 15. Čavčić Semir
 16. Kijamet Dženan

Općinsko takmičenje „Projekt građanin “
23.03.2013.

Dana 23.03.2013 godine u prostorijama  OŠ “Meša Selimović“ održano je Općinsko takmičenje „Projekt građanin“. Našu školu su predstavljali članovi sekcije „Civitas“ sa temom “Živi život bez alkohola“. Učenici naše škole zauzeli su 2. mjesto i osvojili  711 bodova.  Na takmičenju je učestvovalo ukupno 12 osnovnih  škola i četiri srednje.

Učenici koji su učestvovali:

1. Bećirbašić Amina
2. Ramić Adisa
3. Solunović Amar
4. Vatreš Mujesira
5. Nalo Amina
6. Hadžić Aida
7. Hodžić Nejira
8. Ćelo Ervina

Općinsko takmičenje u stonom tenisu
18. 03. 2013.

U našoj školi je održano 5. općinsko takmičenje u stonom tenisu. Učestvovalo je 9 osnovnih škola s područja Općine Novi Grad. Učenici naše škole osvojili su ekipno 1. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji za dječake 1. mjesto je osvojio Ahmić Nedim, drugo Hasić Dženan, a za djevojčice 3. mjesto je osvojila Ajla Jašarević.

„Tehnika u zaštiti okoliša“
05. 03. 2013.

Dana 05.03.2013.održana je izložba i prezentacija radova iz oblasti „Tehnika u zaštiti okoliša“.
Škole su se predstavile sa urađenim uređajima za mjerenje zagađenosti zraka česticama čađi i prašine. Naša škola plasirala se na 3. mjesto, a predstavljali su je sljedeći učenici:

Čavčić Semir
Džananović Haris
Bektašević Sunita

Škola i učenici su dobili prikladnu nagradu – ubodnu pilu CONRAD.

Državno takmičenje u taekwondo
23. 02. 2013.

Dana 23.02.2013. u Vogošći održan je  KUP BiH, državno takmičenje u taekwondou. Naš učenik Amin Omeragić je osvojio 1. mjesto i tako postao državni prvak.

Konkurs za najbolji likovni i literarni rad
22. 02. 2013.

Povodom Dana nezavisnosti u školi je raspisan konkurs za najbolji literarni i likovni rad na teme „Bosanska bajka“ i „Zapis o zemlji“.

U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:
1. mjesto Lejla Lindov     V-1
2. mjesto Irma Karamehić VIII-4
3. mjesto  Harun Kovačević  VIII-2
U kategoriji nižih razreda nagrađeni za najbolji literarni rad su:
1. mjesto Anesa Ramić  IV 2
2. mjesto Nejra Eljšan V 2
3. mjesto Emin Divović III 1
U kategoriji viših razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:
1. mjesto Hamza Jelić VIII 4
2. mjesto Melisa Ratković VI 4
3. mjesto Selma Žunić VI 3
U kategoriji  nižih razreda nagrađeni za najbolji likovni rad su:
1. mjesto Zerina Pandža III 2
2. mjesto Adelisa Memišević I 2
3. mjesto Bakir Muharemović III 2

Najbolji prozni i poetski radovi učenika osnovnih škola općine Novi Grad
12. 12. 2012.

U srijedu, 12.12.2012. u multimedijalnoj sali općine Novi Grad uručene su knjige „Riječ mladih“ našim učenicima, čiji prozni i poetski radovi su objavljeni u pomenutoj knjizi.

Nagrađeni učenici su:

 1. Naila Džananović
 2. Saliha Džakmić
 3. Faruk Turković
 4. Nejra Eljšan
 5. Elmela Jusupović
 6. Almedina Hodžić

Kantonalno takmičenje u stonom tenisu
17. 11. 2012.

U subotu, 17.11.2012. održano je kantonalno  takmičenje u stonom tenisu u organizaciji stonoteniskog kluba „STENS“. Naš učenik HASIĆ DŽENAN, u konkurenciji od 120 učenika, zauzeo je 2.mjesto, a naša škola u ekipnom plasmanu je zauzela, takođe, 2. mjesto.

Eufor cup u malom nogometu – kantonalno takmičenje
9.10.2012.

Dana 9.10.2012.godine održan je turnir u malom nogometu – „EUFOR CUP 2012.“ Naša škola zauzela je prvo mjesto u kvalifikacijama i plasirala se na državno takmičenje-finalni turnir, koji će se održati u Zetri 23.11.2012.

Članovi ekipe su bili:

Dedajić Nermin
Hajdarević Haris
Šuško Damir
Kulovac Mirnes
Biber Amar
Ćubara Amel
Musić Belmin
Gazbara Sead

Nestle kup u atletici – državno takmičenje
25.9.2012.

U okviru Nestle kupa u atletici održano je i državno takmičenje, na kojem je učestvovala i ekipa naše škole. Naši učenici koji su učestvovali i mjesto koje su osvojili:

Anes Dedović, 600 m – 6.mjesto
Amar Mustafaj, 60 m – 4.mjesto
Damir Šuško, 60 m – 4.mjesto

Nestle kup u atletici – kantonalno takmičenje
18.9.2012.

U okviru Nestle kupa u atletici održano je kantonalno takmičenje, na kojem je učestvovala i ekipa naše škole. Naši učenici koji su učestvovali i mjesto koje su osvojili:

Anes Dedović, 600 m – 2.mjesto
Samra Mulić, 600 m – 4.mjesto
Amar Mustafaj, 60 m – 2.mjesto
Damir Šuško, 60 m – 2.mjesto
Džejla Šahbaz, 300 m – 4.mjesto
Amel Ćubara, 300 m – 5.mjesto
Selma Dedović, bacanje kugle – 5.mjesto
Enes Ušto, bacanje kugle – 5.mjesto

Na državno takmičenje su se plasirali: Šuško D., Mustafaj A. i Dedović A..

Sindikalne igre
15.9.2012.

U subotu,15.9.2012. u OŠ“Mak Dizdar“ održane su Sindikalne igre. Uposlenici naše škole su uzeli učešće i to:

 • Žene u takmičenju u odbojci
 • Muškarci u takmičenju u košarci
 • Uposlenik Dževal Ćorović takmičenju u šahu
 • Uposlenik Zijad Okanović u takmičenju u stonom tenisu

Vezani članci

Vezani članci