Novogradski dani – turnir u odbojci na pijesku
17.6.2012.

U okviru Novogradskih dana 2012. održan je dvodnevni turnir u odbojci na pijesku, na kojem je učestvovala i ekipa naše škole. Naši učenici Adis Karaman i Haris Zimić osvojili su 2.mjesto.

Novogradski dani – turnir u malom nogometu
16.6.2012.

U okviru Novogradskih dana 2012. održan je dvodnevni turnir u malom nogometu na kojem je učestvovala i ekipa naše škole: Musić Belmin, Hajdarević Haris, Letica Armin, Biber Amar, Dedović Anes, Solak Emir, Kulovac Mirnes, Ćubara Anel, Dedajić Nermin, Gazibara Sead i Salihović Armin. Naša ekipa osvojila je 3. mjesto.

Novogradski dani – Saobraćajno-obrazovno takmičenje
9.6.2012.

U okviru Novogradskih dana 2012. održano je saobraćajno-obrazovno takmičenje na kojem je učestvovala ekipa naše škole: Pandur Amel, Pandur Alma, Avdić Lejla i Alispahić Amer. U kategoriji dječaka Alispahić Amar osvojio je 3. mjesto.

Novogradski dani – Mini basket
9.6.2012.

U okviru Novogradskih dana 2012. održan je turnir u mini basketu za učenike osnovnih škola. Na turniru su učestvovale ekipe iz naše škole. U kategoriji VIII razreda prva ekipa: Zimić Haris, Karaman Adis i Šabanija Armin osvojila je 1. mjesto, a druga ekipa Zornić Semir, Topalović Irhad, Begić Amir i Ganibegović Mustafa osvojila je 3. mjesto. U kategoriji VI razreda ekipa škole: Ušto Enes, Čavčić Semir i Kijamet Dženan osvojila je 1. mjesto. Ekipno škola je osvojila 1. mjesto.

Novogradski dani – Turnir u košarci za djevojčice
9.6.2012.

U okviru Novogradskih dana 2012. održan je Turnir prijateljstva u košarci za učenice osnovnih škola.Ekipa naše škole: Medić Elmina, Medić Almina, Mustafić Emina, Muharemović Ajla, Bašić Naida, ćebo Amina, Bećirbašić Amina, Dedović Selma, Đozo Berina, Jašarević Ajla, Šahbaz Džejla, Mulić Samra i Hodžić Nejra osvojila je 3. mjesto.

Novogradski dani – Djeca pjevaju hitove
5. – 6. 6. 2012.

U okviru Novogradskih dana održano je takmičenje Djeca pjevaju hitove. U kategorijama zabavne muzike i sevdalinke naš učenik Mustafić Meris osvojio je 2. mjesto

Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Bosne i Hercegovine, Gradačac 2012.
1. – 3. 6. 2012.

Na 51. Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Bosne i Hercegovine učenik naše škole osvojio je 3. mjesto:
Pandur Amel – visokogradnja 3. mjesto
Ekipa naše škole osvojila je 5. Mjesto.

Igre bez granica
30.5.2012.god. 

U organizaciji Općine Novi Grad održano je takmičenje “Igre bez granica” za učenike osnovnih škola. Naši učenici Musić Belmin, Ćubara Amel, Hajdarević Haris, Selimović Belmin,  Mušanović Mirnesa, Lilić Adna, Mešanović Mubina, Šahbaz Džejla, Jašarević Ajla i Pandža Berina osvojili su 1. mjesto.

Konkurs na temu “Njemačka abeceda”
15.5.2012.

Učenici naše škole učestvovali su na konkursu za izradu postera na temu “Njemačka abeceda” u organizaciji Udruženja nastavnika njemačkog jezika Bosne i Hercegovine pod pokroviteljstvom Goethe instituta i izdavačkih kuća Langenscheidt i Hueber. Poster koji su izradili učenici Omerović Jusuf, Mešanović Mubina i Kustura Samija sa profesoricom Enisom Grebić je među 4 nagrađena rada u konkurenciji od 170 radova.

Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo
12. i 13. 5. 2012.

Na 51. Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo naši učenici osvojili  su 2. mjesto

Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dedović Selma i Bećirbašić Amina – primjena računara u tehnici – 1. mjesto
Hrelja Alija – spot – 1. mjesto
Pandur Amel – visokogradnja – 2. mjesto
Kurtović Vildana i Kadrić Vedad – reutilizacija – 3. mjesto
Sinanović Mujo – maketa automobila – 4. mjesto
Đozo Armin – balon – 4. mjesto
Pandur Amel – brod – 5. mjesto
Đozo Armin i Bećirbašić Amina – graditeljska baština – 5. mjesto
Višnjić Safet i Handžić Armina – izložba radova pedagoga tehničke kulture- 3. Mjesto

Ekipno naša škola osvojila je 5. mjesto i ekipa će predstavljati školu na državnoj Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva.

Kantonalno takmičenje iz Prve pomoći
12.5.2012.

Na kantonalnom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole: Čaušević Azur, Čelik Aldin, Zornić Semir, Pandža Sabina, Pandža Berina i Mršo Ajla osvojila je 3. mjesto.

Kantonalni atletski kup
9.5.2012.

Na kantonalnom atletskom kupu učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Čaušević Azur – skok u dalj – 4. mjesto
Karaman Adis  – bacanje kugle – 5. mjesto

Prva pomoć
28.4.2012.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći ekipa naše škole: Čaušević Azur, Čelik Aldin, Zornić Semir, Pandža Sabina, Pandža Berina i Mršo Ajla osvojili su 1. mjesto.

Učenike pripremala profesorica Lejla Podbićanin.

Kantonalno takmičenje iz geografije
25.4.2012.

Na kantonalnom takmičenju iz geografije učenici naše škole zauzeli su ekipno 2.  mjesto.

Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad
19. 4. 2012.

Na Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

Čehić Samra – izložba radova iz nastave – 2. mjesto
Bećirbašić Amina – testovi znanja iz nastave za VIII/9 – 3. mjesto
Šahbaz Džejla – izložba radova iz nastave – 4. mjesto
Pandur Amel – testovi znanja iz nastave za VII razred – 4. mjesto
Bajrić Emina – testovi znanja iz nastave za V razred – 5. mjesto
Bajrić Emina – izložba radova iz nastave – 5. mjesto

Ekipno škola je osvojila 3. mjesto.

Kantonalno takmičenje iz matematike
18.4.2012.

Na kantonalnom takmičenju iz matematike učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Ašćerija Zerina VIII/9 – 3. mjesto
Čelik Aldin VIII/8  – 9. mjesto

Atletski kup Općine Novi Grad
16.4.2012.

Na općinskom atletskom kupu učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Karaman Adis  – bacanje kugle – 1. mjesto
Ćebo Amina- 60 metara – 2. mjesto
Kadrić Vedad- 300 metara – 3. mjesto
Šabanija Armin- 1000 metara – 3. mjesto
Vatreš Mirsad, Bećirović Šemsudin, Skopak Omar i Džihanić Kemal- štafeta 4×100 metara – 3. mjesto

Ekipno škola je osvojila 1. mjesto.

Civitas
14. 4. 2012.

Ekipa naše škole: Kadrić Vedad, Živalj Faris, Lindov Adnan, Bašić Naida, Devedžija Elmedin, Devedžija Arnela, Bajrović Džana i Čavčić Jusuf na općinskom takmičenju iz CIVITAS-a osvojila je 3. mjesto. Ekipu je predvodila nastavnica Amela Tiro.

Turnir u stonom tenisu osnovaca Kantona Sarajevo
14.4.2012.

U prostorijama Kluba za sport i rekreaciju STENS u subotu 14.4.2012. odigran  ju turnir za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo. Na takmičenju je učešće uzelo 250 takmičara iz osnovnih škola. Naši učenici ušli su u četvrtinu  finala, među prvih osam takmičara.

Šestoaprilski turnir u malom nogometu
6.4.2012.

Povodom obilježavanja Dana grada Sarajeva održan je dvodnevni turnir u malom nogometu na kojem su igrali učenici sedmih razreda novogradskih osnovnih škola. Ekipa naše škole: Musić Belmin, Hajdarević Haris, Letica Armin, Biber Amar, Dedović Anes, Mustafaj Amar, Kulovac Mirnes, Ćubara Anel, Dedajić Nermin, Gazibara Sead i Salihović Armin osvojila je 2. mjesto.

Takmičenje iz geografije
4.4.2012.

Na općinskom takmičenju iz geografije ekipa naše škole osvojila je 1. mjesto. Učenici  Devedžija Arnela i Čaušević Azur dijele 4. mjesto, a učenica Bašić Naida 5. mjesto. Svi učenici plasirali su se na kantonalno takmičenje.

Takmičenje u odbojci za dječake
30.3.2012.

Na općinskom takmičenju u odbojci za dječake ekipa naše škole: Karaman Adis, Zimić Haris, Šabanija Armin, Vatreš Mirsad, Ganibegović Mustafa, Osmanović Muamer, Husović Edis, Hajdarević Haris, Maslo Edin, Hakić Adis i Kaltak Haris osvojila je 2. mjesto

Takmičenje iz matematike
17.3.2012.

Na općinskom takmičenju iz matematike učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Ukupni plasman u kategoriji učenika VIII/9 – 2. mjesto
Ukupni plasman u kategoriji učenika VIII/8 – 4. mjesto
Ukupni plasman škole 5. mjesto

Pojedinačno:

Ašćerija Zerina  VIII/9 – 1. mjesto
Čelik Aldin VIII/8 – 4. mjesto

Ova dva učenika predstavljat će školu na kantonalnom takmičenju iz matematike.
Učenike pripremali nastavnici Šabanović Idmira i Aljović Nihad.

Takmičenje u stonom tenisu
16.3.2012.

Na 4. općinskom takmičenju iz stonog tenisa, koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno 1. mjesto.
Drugo mjesto je OŠ “Avdo Smailović”, a treće OŠ “Umihana Čuvidina”.
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dječaci:
1. mjesto Ahmić Nedim – OŠ “Sokolje”
2. mjesto Hasić Dženan – OŠ “Sokolje”
3. mjesto Baručija Ernad – OŠ “Umihana Čuvidina”
Djevojčice:
1. mjesto  Mulić Irma – OŠ “Avdo Smailović”
2. mjesto  Gušo Vedina- OŠ “Umihana Čuvidina”
3. mjesto  Baždar Amina- OŠ “Avdo Smailović”

Općinsko takmičenje u košarci za dječake
15.  i 16. 12. 2011.

Na općinskom takmičenju u košarci za dječake održanom  u dvorani “Ramiz Salčin”  ekipa naše škole: Haris Zimić,  Adis Karaman, Ajdin Vatreš, Armin Šabanija, Sanjin Džano, Azur Čaušević, Muamer Osmanović, Semir Zornić i Irhad Topalović osvojila je 1. mjesto.

Turnir u malom nogometu
12. i 13. 11. 2011.

Povodom obilježavanja Dana šehida i poginulih boraca održan je turnir  u malom nogometu novogradskih osnovnih škola.  Učenici naše škole: Musić Belmin, Hajdarević Haris, Mustafaj Amar, Dedović Anes, Ledica Armin, Kulovac Mirnes, Ćubara Amel, Biber Amar, Hasić Dženan i Solak Emir  osvojili su 3. mjesto.

Vezani članci

Vezani članci