Novogradski dani – Mini odbojka na pijesku
12.6.2011.

U okviru Novogradskih dana 2011. održan je turnir u mini odbojci na pijesku 2X2 za učenike osnovnih škola. Na turniru su učestvovale dvije ekipe iz naše škole. Prva ekipa: Zimić Haris i Karaman Adis osvojila je 1. mjesto, a druga ekipa Ganibegović Mustafa i Žiga_begić Belmin osvojila je 3. mjesto.

Novogradski dani – turnir u malom fudbalu
12.6.2011.

U okviru Novogradskih dana 2011. održan je turnir u malom fudbalu za učenike osnovnih škola. Ekipa naše škole osvojila je 3. mjesto.

Novogradski dani – Mini basket
5.6.2011.

U okviru Novogradskih dana 2011. održan je turnir u mini basketu za učenike osnovnih škola. Na turniru su učestvovale dvije ekipe iz naše škole. Prva ekipa: Zimić Haris, Karaman Adis i Osmanović Muamer osvojila je 2. mjesto, a druga ekipa Vatreš Ajdin, Topalović Irhad, Begić Amir i Devedžija Almedin osvojila je 3. mjesto.

Igre bez granica
30.5.2011.god. 

U organizaciji Općine Novi Grad održano je takmičenje “Igre bez granica” za učenike osnovnih škola. Naši učenici Musić Belmin, Ćubara Amel, Hajdarević Haris, Kovačević Harun, Selimović Belmin, Ćosović Ilma, Aščerija Zerina, Lilić Adna, Mušanović Mirnesa, Zimić Zerina, Pandža Berina i Čehić Samra osvojili su PRVO mjesto.

Saobraćajno-obrazovno takmičenje
21.5.2011.

Na XV saobraćajno-obrazovnom takmičenju učenika osnovnih novogradskih škola naša učenica Arnautović Nedžma osvojila je
2. mjesto.
Ekipa škole: Arnautović Nedžma, Džananović Haris, Muković Tarik i Ćebo Elma osvojila je 5. mjesto.

Prva pomoć
7.5.2011.

Na kantonalnom  takmičenju iz Prve pomoći  ekipa naše škole: Memić Arnela, Mešanović Adna, Džananović Husein, Arnautović Merjema, Čaušević Azur i Čelik Aldin osvojili su 3. mjesto

Liga malih šampiona u fudbalu
6.5.2011.

Na završnici Lige malih šampiona u fudbalu ekipa naše škole: Radmilović Muamer, Mustafaj Amar, Dedović Anes, Džindo Ajdin, Brčić Fuad, Hasić Dženan i Karaman Ajdin osvojila je 2. mjesto.

Prva pomoć
23.4.2011.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći održanom u našoj školi ekipa naše škole: Memić Arnela, Mešanović Adna, Džananović Husein, Arnautović Merjema, Čaušević Azur i Čelik Aldin osvojili su 1. mjesto.

Kantonalno takmičenje u odbojci za dječake
20.4.2011.

Na kantonalnom takmičenju u odbojci za dječake ekipa naše škole osvojila je četvrto mjesto.

Atletski kup Općine Novi Grad
20.4.2011.

Na općinskom atletskom kupu učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Kartal Asmir – utrka na 300 metara – 3. mjesto
Karaman Adis  – bacanje kugle – 3. mjesto
Ćorić Ajla – skok u dalj – 3. mjesto

Ekipno škola je osvojila 3. mjesto.

Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo
16. i 17. 4. 2011.

Na Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

Hasanović Alem i Pandur Amel-graditeljska baština – 2. mjesto
Avdić Amar i Hasanović Ajdin – visokogradnja – 4. mjesto
Amar Memić – fotografija – 5. mjesto
Mršo Ajla i Pandža Sabina – primjena računara u tehnici – 3. mjesto
Bećirbašić Amina – raketni modeli – 3. mjesto
Ahmić Nedim i Kantarija Kenan – tehničko stvaralaštvo po slobodnom izboru – 5. mjesto

Višnjić Safet i Handžić Armina – izložba radova pedagoga tehničke kulture- 3. mjesto
Ekipno naša škola osvojila je 9. mjesto i ovi učenici će predstavljati školu na državnoj Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva.

Smotra naučno-tehničkog stavralaštva mladih Općine Novi Grad
1.4.2011.

Na 12. Smotri naučno-tehničkog i sportsko-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad učenica naše škole Bećirbašić Amina osvojila je III mjesto u disciplini Testovi znanja nastave tehničkog odgoja/tehničke kulture. Na izložbi  INOST MLADIH 2011. bit će predstavljen rad Alispahić Nermina “Vrtuljak” iz oblasti elektrotehnike.

Takmičenje iz fizike
27.3.2011.

Na općinskom takmičenju iz fizike učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Sofović Almedina VIII – 4. mjesto
Čelik Aldin VII – 5. mjesto
Ukupni plasman na takmičenju: 4. mjesto

Učenike pripremali nastavnici Ljajić Esat i Jažić Amna.

Civitas
19. 3. 2011.

Ekipa naše škole: Bahtanović Nedžma, Cocalić Ajla, Bešlija Mersed, Šetkić Almir, Muratović Nejra, Arnautović Merjema, Memić Arnela i Mešanović Adna na općinskom takmičenju iz CIVITAS-a osvojili su treće mjesto. Ekipu je predvodila nastavnica Amela Tiro.

Takmičenje iz matematike
19.3.2011.

Na općinskom takmičenju iz matematike učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

VII razred osmogodišnje – ekipno 1. mjesto
VII razred devetogodišnje – ekipno 1. mjesto
VIII razred – ekipno 6. mjesto
Ukupni plasman na takmičenju: 1. mjesto

Pojedinačno:

Ašćerija Zerina  VII/9 – 1. mjesto
Čelik Aldin VII/8 – 1. mjesto
Čaušević Azur VII/8 – 3. mjesto

Učenike pripremali nastavnici Šabanović Idmira i Aljović Nihad.

Takmičenje u stonom tenisu
18.3.2011.

Na trećem općinskom takmičenju iz stonog tenisa koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno 1. mjesto.

Drugo mjesto je OŠ “Avdo Smailović”, a treće OŠ “Behaudin Selmanović”
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

Dječaci:
1. mjesto Ahmić Nedim – OŠ “Sokolje”
2. mjesto Kojić Vedran – OŠ “Sokolje”
3. mjesto Šalaka Elmedin – OŠ “Behaudin Selmanović”

Djevojčice:
1. mjesto Bahtanović Nedžma – OŠ “Sokolje”
2. mjesto Mulić Irma – OŠ “Avdo Smailović”
3. mjesto Lunja Lejla – OŠ “Avdo Smailović”

Takmičenje iz geografije
14.3.2011.

Na općinskom takmičenju iz geografije ekipa naše škole osvojila je četvrto mjesto. Učenica Lamija Godinjak plasirala se na kantonalno takmičenje.

Takmičenje u odbojci za dječake
10.3.2011.

Na općinskom takmičenju u odbojci za dječake ekipa naše škole osvojila je prvo mjesto i plasirala se na kantonalno takmičenje.

Turnir u malom nogometu
28.12.2010.

Na  turniru u malom nogometu novogradskih osnovnih škola  učenici naše škole: Musić Belmin, Hajdarević Haris, Mustafaj Amar, Dedović Anes, Ledica Armin, Kulovac Mirnes, Salihović Armin, Ćubara Amel, Gazibara Sead, Dedajić Nermin i Dervišević Adnan osvojili su treće mjesto. Učenik naše škole Hajdarević Haris proglašen je za najboljeg strijelca turnira.

Zlatni točak tehnike za OŠ “Sokolje”
23.12.2010.

Udruženje za naučno-tehnički odgoj mladih u Bosni i Hercegovini dodijelilo je priznanje Zlatni točak tehnike našoj školi za izuzetan doprinos u razvoju tehničke kulture i naučno-tehničkog stvaralaštva mladih u školskoj 2009/2010. godini.

Priznanje za OŠ “Sokolje”
21.12.2010.

Udruženje pedagoga tehničke kulture u Kantonu Sarajevo i Udruženje tehničke kulture-Narodna tehnika Kantona Sarajevo dodijelili su priznanje našoj školi za izuzetan doprinos razvoju tehničke kulture i naučno-tehničkog stvaralaštva.

Izbor najbolje plesne grupe
11.12.2010.

Na takmičenju za izbor najbolje plesne grupe u Kantonu Sarajevo, u organizaciji JU Centar za kulturu Sarajevo, plesna grupa naše škole sa učiteljicom Erminom Veladžić osvojila je treće mjesto.

Projekat OSCE-Kaleidoscope: Upoznajmo se! Nacionalne manjine u BiH
8.12.2010.
Učenici od petog do devetog razreda iz cijele BiH učestvovali su na takmičenju pod nazivom Kaleidoskop na koje su škole prijavile svoje projekte o nacionalnim manjinama i zajedničkom nasljedstvu države. Od 107 pristiglih projekata, projekat naše škole osvojio je DRUGO mjesto.

Takmičenje NUS
30.10.2010.
U OŠ “Behaudin Selmanović” održano je  takmičenje osnovnih škola Općine Novi Grad Sarajevo iz programa “Upozoravanje na mine”. Ekipa naše škole u sastavu: Mešanović Adna, Mršo, Ajla, Pandur Amel i Arnautović Merjema osvojila je TREĆE mjesto. Učenike pripremala nastavnica Lejla Vatreš.

Turnir u malom nogometu
28.9.2010.

Na 2. memorijalnom turniru u malom nogometu 2. viteške brigade učenici naše škole: Musić Belmin, Hajdarević Haris, Mustafaj Amar, Dedović Anes, Ledica Armin, Kulovac Mirnes, Solak Emir, Ćubara Amel, Gazibara Sead, Dedajić Nermin i Dervišević Adnan osvojili su prvo mjesto. Učenik naše škole Hajdarević Haris proglašen je za najboljeg igrača turnira, a Mustafaj Amar za najboljeg strijelca turnira.

Vezani članci

Vezani članci