Igre bez granica
31.5.2010.god.

U organizaciji Općine Novi Grad održano je takmičenje “Igre bez granica” za učenike osnovnih škola. Naši učenici Đozo Armin, Hasanović Ajdin, Ahmić Nedim, Žilić Nedim, Hrustić Aida, Ćosović Ilma, Ašćerija Zerina, Halilović Nejra, Muminović Dalila i Čehić Admina osvojili su PRVO mjesto.

Smotra naučno tehničkog stvaralaštva mladih BiH
21. – 23. 5. 2010.

Na 49. smotri naučno tehničkog stvaralaštva mladih BiH održanoj u Zenici učenici i nastavnici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Ramović Amar – model automobila – 3. mjesto
Hasanović Ajdin- Zaštita okoliša – 3. mjesto
Palić Edin i Bektašević Meliha – elektronika i telekomunikacije – 5. mjesto
Rad pedagoga tehničke kulture – nastavnici Safet Višnjić i Armina Handžić – 3. mjesto

Zimić Naida – bacanje kugle – 2. mjesto
Jašarević Ajsela, Kopić Ernedina, Smajlović Dalila i Bektašević Meliha – štafeta 4×100 metara – 3. mjesto
Đedović Mirsad, Palić Edin, Sinanović Faruk i Kartal Asmir- štafeta 4×100 metara – 3. mjesto

Smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo
23.4.2010.

Na Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

Bektašević Meliha i Palić Edin-elektronika i telekomunikacije – 3. mjesto
Hasanović Ajdin – tehnika u zaštiti okoliša – 2. mjesto
Lamija Godinjak – fotografija – 1. mjesto
Ramović Amar – automodeli – 3. mjesto
Medić Emir – raketni modeli – 5. mjesto
Đozo Armin i Prašević Kerim – tehničko stvaralaštvo po slobodnom izboru – 1. mjesto
Ekipno naša škola osvojila je 2. mjesto

Kantonalno takmičenje iz Prve pomoći
17.4.2010.

Na kantonalnom takmičenju iz Prve pomoći učenici naše škole Kulovac Meho, Bektašević Meliha, Memić Arnela, Mešanović Adna, Arnautović Merjema i Džananović Husein osvojili su 3. mjesto. Učenike pripremila i predvodila profesorica Lejla Podbićanin.

Takmičenje Civitas
17.4.2010.

Ekipa naše škole: Bajrović Alem, Subašić Samra, Hodžić Amra, Barac Lejla, Ćelo Erna, Kulovac Ajša, Brkić Amina i Ramić Samir na općinskom takmičenju Civitas osvojili su peto mjesto

NESTLE ADRIARTIC atletska liga
8. 4. 2010. godine

Na takmičenju Nestle lige u Sarajevu učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Sinanović Faruk -utrka na 60 metara – 3. mjesto
Zimić Naida – bacanje kugle – 3. mjesto

Zimić Naida učestvovat će na državnom prvenstvu u atletici – Nestle kup koje će se održati 29.4.2010. u Banjaluci.

5. pop rock festival
5.4.2010.

Na 5. sarajevskom pop rock festivalu za učenike osnovnih škola pod nazivom “Udahni muziku”, učenica naše škole Adna Dervišević osvojila je 2. mjesto.

Liga malih šampiona
4.4.2010.

Liga malih šampiona u fudbalu okupila je 16 klubova iz tri sarajevske općine. Takmičenje je počelo u septembru 2009. godine.Učenici naše škole osvojili su 2. mjesto. Učenik naše škole Musić Belmin proglašen je za najboljeg golmana turnira. Učenike trenirao profesor Muhamed Šetić.

Prva pomoć
3.4.2010.

Na općinskom takmičenju iz Prve pomoći učenici naše škole Kulovac Meho, Bektašević Meliha, Memić Arnela, Mešanović Adna, Arnautović Merjema i Džananović Husein osvojili su 1. mjesto. Učenike pripremila i predvodila profesorica Lejla Podbićanin.

Smotra naučno-tehničkog stavralaštva mladih Općine Novi Grad
31.3.2010.

Na 11. Smotri naučno-tehničkog i sportsko-tehničkog stvaralaštva mladih Općine Novi Grad učenici naše škole osvojili su ekipno II mjesto u disciplini Testovi znanja nastave tehničkog odgoja/tehničke kulture.

Takmičenje iz Fizike
27.3.2010.

Učenica naše škole Palić Lejla plasirala se na kantonalno takmičenje iz Fizike za učenike VIII razreda.

Općinsko takmičenje iz Matematike
20.3.2010.

Na općinskom takmičenju iz matematike učenici naše škole osvojili su ekipno II mjesto.

Kantonalno takmičenje iz Geografije
19.3.2010.

Na kantonalnom takmičenju iz Geografije učenici naše škole zauzeli su ekipno III mjesto.

Konkurs za najbolji literarni i likovni rad
18.3.2010.

S ciljem obilježavanja 100 godina rođenja velikana bosanskohercegovačke književnosti Skendera Kulenovića, Meše Selimovića i Šukrije Pandže, PPZ Kantona Sarajevo u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo raspisao je konkurs za najbolje likovne i literarne radove na temu „List na putu“.
U konkurenciji literarnih radova učenik naše škole Kulovac Meho osvojio je I mjesto.

Takmičenje u stonom tenisu
18.3.2010.

Na drugom općinskom takmičenju iz stonog tenisa koje je održano u našoj školi, učenici naše škole zauzeli su ekipno I mjesto.
Pojedinačno učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:
Bahtanović Nedžma – I mjesto
Zimić Naida – III mjesto
Ahmić Nedim – II mjesto

Općinsko takmičenje iz Geografije
13.3.2010.

Na općinskom takmičenju iz Geografije koje je održano 13.03.2010.godine učenici naše škole zauzeli su ekipno I mjesto.
Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate:

• Palić Lejla – I mjesto
  • Selak Nejra – III mjesto
  • Smajlović Dalila – VI mjesto

Svi učenici plasirali su se na kantonalno takmičenje.

Jesenji kros
19.12.2009.

Na “Jesenjem krosu 2009” održanom na Vilsonovom šetalištu učenik naše škole Đedović Mirsad osvojio je 2. mjesto.

Turnir u malom nogometu
28.9.2009.

Na 1. memorijalnom turniru u malom nogometu 2. viteške brigade učenici naše škole osvojili su drugo mjesto.

25.9.2009.

Na jesenjem krosu „Igman 2009“ naša škola osvojila je ekipno treće mjesto. Pojedinačno učenici su postigli sljedeće rezultate: