8.12.2017.

Uposlenici naše škole prisustvovali su 2. godišnjoj dodjeli nagrada za inovativne nastavnike, koju organizuje COI Step by Step. Naša uposlenica, profesorica engleskog jezika, Ferizata Hadžović ušla je u uži izbor 10 najinovativnijih predmetnih nastavnika iz cijele BiH. Čestitamo našoj uposlenici za doprinos unaprjeđenju obrazovanja I odgoja i veliki trud i zalaganje u radu sa učenicima.

SPARKreators liga
30.11. 2017.

Učenici JU OŠ „Sokolje“ učestvovali su u 1.Online kolu SPARKreators lige u sedmici od 13. do 17. novembra ove godine. Mlađu skupinu predstavljali su učenici Sirćo Amela i Kadrić Elvir gdje su se plasirali u Regionalnom centru na 2. mjesto, a u ukupnom plasmanu za područije cijele BIH od prijavljenih 45 škola na 12. mjestu. Stariju dobnu skupinu predstavljali su učenici Brezac Ilma, Korač Mirza i Parnica Amina, gjde su u Regionalnom centru plasirali se na 1. mjesto, a za područje cijele BIH od prijavljenih 129 na 18. mjestu. Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

Općinsko takmičenje u košarci
30.11.2017.

30.11.2017. održano je općinsko takmičenje u košarci za učenike VI i VII razreda, u organizaciji UdruženjA Košarkaški klub „Sampi“. Ekipa naše škole: Mehović Asmir, Efendić Aldin, Sirćo Ajdin, Vatreš Amer, Amidović Amer, Ćesko Ajdin, Karajbić Armin, Žiga Faris i Korać Mirza osvojila je 3. Mjesto. Učenike pripremao nastavnik Muhamed Šetić.

Nagradni konkurs za najbolje literarne I likovne radove
24. 11. 2017.

U okviru obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti BiH, Služba za obrazovanje, kuluru i sport Općine Novi Grad Sarajevo realizirala je nagradni konkurs za literarno i likovno stvaralaštvo učenika novogradskih osnovnih škola o temi “Dan državnosti”.
Najboljim literarnim radom proglašen je rad našeg učenika IX-1 razreda, Emana Spahića. Učenici su dobili diplome i novčane nagrade. Čestitamo Emanu!

Turnir u malom nogometu
8.11.2017.

Na  Petom memorijalnom turniru u malom nogometu "Fatima Gunić",  ekipa naše škole: Amidović Amer, Sirćo Ajdin, Efendić Aldin, Mehović Asmir, Hamzić Dino, Dervišević Adnan, Džafović Sead i Tabaković Mirza osvojila je 3. mjesto.

1. FIZIČKO kolo SPARKreators lige
19.10.2017.

1. FIZIČKO kolo SPARKreators Lige održano je 19.10.2017. godine u Trećoj osnovnoj školi. U kategoriji mlađe dobne skupine naši učenici Kadrić Elvir i Sirćo Amela osvoji li su 2. mjesto.
U kategoriji starije dobne skupine Brezac Ilma i Parnica Amina osvojili su 1. mjesto, a u utrci robota učenice su osvojile 3. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

Kantonalno takmičenje u atletici
2.10.2017.

Na kantonalnom  takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2017.” učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Jaser Memić – 300m muškarci, - 3.mjesto
Eman Spahić– bacanje kugle muškarci, - 3.mjesto

Općinsko takmičenje u atletici
22.9.2017.

Na općinskom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2017.” naša škola zauzela je 1.mjesto u ekipnom plasmanu.