USPJESI I NAGRADE

Takmičenje u odbojci
8.11.2018.

Na takmičenju iz odbojke za djevojčice na Memorijalnom turniru  "Fatima Gunić", ekipa naše škole: Anisa Višća, Ilma Brezac, Ilma Avdić, Lajla Omanović, Erna Kešmer, Adla Maslo, Ajla Džebo, Edita Šišić, Nejla Medić I Mirzeta Lujinović  osvojila je 4. mjesto. Učenice pripremao nastavnik Muhamed Šetić.

Turnir u malom nogometu
8.11.2018.

Na  Šestom  memorijalnom turniru u malom nogometu "Fatima Gunić",  ekipa naše škole: Amidović Amer, Sirćo Ajdin, Tabaković Mirza, Mehović Asmir, Hamzić Dino i Delija Eman osvojila je 3. mjesto.

Općinsko takmičenje “Upozoravanje na opasnost od mina”
3.11.2018.

U subotu, 03.11.2018.godine u OŠ ,,Mehmedalija Mak Dizdar" održano je XXII Općinsko takmičenje iz programa ,,Upozoravanje na opasnost od mina". Naši učenici VII razreda: Podžić Dženita, Bahtanović Amina i Devedžija Emina su zauzeli 3. mjesto. Učenike je pripremala nastavnica Lejla Herak.

Kantonalno takmičenje u atletici
17.10.2018.

Na kantonalnom  takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2018.” učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Mehović Asmir – 1000m - muškarci, - 2.mjesto
Mehić Halima -  300m- žene, - 2.mjesto

Donacija People for Children
09.10.2018.

Uz veliki trud i zalaganje naše nastavnice Ferizate Hadžović, naša škola je dobila donaciju iz Holandije koju ćemo iskoristiti za đačke užine, školski pribor, torbe i novogodišnje poklončiće. Zahvaljujemo se donatorima Brechje Buytels i organizaciji Meander group, gospodinu Maurice Aarts i organizaciji People for Children, gospođi Editi Hadžović - Sipović. Zahvaljujemo se nastavnici Ferizati Hadžović koja je uložila veliki trud kako bi se ova humanitarna akcija realizovala na pravi način.

Općinsko takmičenje u atletici
8.10.2018.

Na općinskom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2018.” naša škola zauzela je 1.mjesto u ekipnom plasmanu.

Pojedinačni uspjesi su sljedeći:

• Samra Ibrahimović – 60m žene – 3. mjesto
  • Ćumurović Amar – 60m muškarci -  1. mjesto
  • Jusić Vedad – 300m muškarci, - 1. mjesto
  • Mehić Halima– 300m žene, - 1. mjesto
  • Šišić Edita– 600m žene, - 2.mjesto
  • Mehović Asmir– 1000m; muškarci, - 1.mjesto
  • Čardaković Adela – skok u dalj;  žene – 2. mjesto
  • Tabaković Sanin– bacanje kugle  muškarci, - 2.mjesto
  • Žunić Mersad– bacanje kugle  muškarci, - 3.mjesto
  • Parnica Amina– bacanje kugle  žene, - 2.mjesto
  • Amar Ćumurović, Jusić Vedad, Žunić Mersad i Ombaša Adin– štafeta 4*100m muškarci, - 1.mjesto
  • Samra Ibrahimović, Delić Tajra, Višća Anisa i Mehić Halima – štafeta 4*100m žene, - 1.mjesto

Učenike pripremao nastavnik Muhamed Šetić.

Turnir u malom nogometu
25.9.2018.

Na  turniru u malom nogometu "2. viteška"  za učenike novogradskih osnovnih škola, ekipa naše škole: Mujanović Ernad, Kahriman Adin, Ibišević Ali, Lelo Arman, Hodžić Emil, Kaltak Emsal, Kapo Adin, Nokto Irhad, Briga Bakir, Kljaić Edah, Trgo Ensar osvojila je 3. mjesto. Najbolji strijelac turnira je naš učenik Mujanović Ernad. Učenike pripremao nastavnik Šetić Muhamed.

Donacija BH Telecoma
28.9.2018.

Naša škola je dobitnik donacije BH Telecoma za 2017. godinu. Donacija je namijenjena kupovini IT opreme za  realizaciju projekta „Inkluzivna učionica”.