USPJESI I NAGRADE

Nagrada za inovativne nastavnike
8.12.2017.

Uposlenici naše škole prisustvovali su 2. godišnjoj dodjeli nagrada za inovativne nastavnike, koju organizuje COI Step by Step. Naša uposlenica, profesorica engleskog jezika, Ferizata Hadžović ušla je u uži izbor 10 najinovativnijih predmetnih nastavnika iz cijele BiH. Čestitamo našoj uposlenici za doprinos unaprjeđenju obrazovanja I odgoja i veliki trud i zalaganje u radu sa učenicima.

SPARKreators liga
30.11. 2017.

Učenici JU OŠ „Sokolje“ učestvovali su u 1.Online kolu SPARKreators lige u sedmici od 13. do 17. novembra ove godine. Mlađu skupinu predstavljali su učenici Sirćo Amela i Kadrić Elvir gdje su se plasirali u Regionalnom centru na 2. mjesto, a u ukupnom plasmanu za područije cijele BIH od prijavljenih 45 škola na 12. mjestu. Stariju dobnu skupinu predstavljali su učenici Brezac Ilma, Korač Mirza i Parnica Amina, gjde su u Regionalnom centru plasirali se na 1. mjesto, a za područje cijele BIH od prijavljenih 129 na 18. mjestu. Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

Općinsko takmičenje u košarci
30.11.2017.

30.11.2017. održano je općinsko takmičenje u košarci za učenike VI i VII razreda, u organizaciji UdruženjA Košarkaški klub „Sampi“. Ekipa naše škole: Mehović Asmir, Efendić Aldin, Sirćo Ajdin, Vatreš Amer, Amidović Amer, Ćesko Ajdin, Karajbić Armin, Žiga Faris i Korać Mirza osvojila je 3. Mjesto. Učenike pripremao nastavnik Muhamed Šetić.

Nagradni konkurs za najbolje literarne I likovne radove
24. 11. 2017.

U okviru obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti BiH, Služba za obrazovanje, kuluru i sport Općine Novi Grad Sarajevo realizirala je nagradni konkurs za literarno i likovno stvaralaštvo učenika novogradskih osnovnih škola o temi “Dan državnosti”.
Najboljim literarnim radom proglašen je rad našeg učenika IX-1 razreda, Emana Spahića. Učenici su dobili diplome i novčane nagrade. Čestitamo Emanu!

Turnir u malom nogometu
8.11.2017.

Na  Petom memorijalnom turniru u malom nogometu "Fatima Gunić",  ekipa naše škole: Amidović Amer, Sirćo Ajdin, Efendić Aldin, Mehović Asmir, Hamzić Dino, Dervišević Adnan, Džafović Sead i Tabaković Mirza osvojila je 3. mjesto.

1. FIZIČKO kolo SPARKreators lige
19.10.2017.

1. FIZIČKO kolo SPARKreators Lige održano je 19.10.2017. godine u Trećoj osnovnoj školi. U kategoriji mlađe dobne skupine naši učenici Kadrić Elvir i Sirćo Amela osvoji li su 2. mjesto.
U kategoriji starije dobne skupine Brezac Ilma i Parnica Amina osvojili su 1. mjesto, a u utrci robota učenice su osvojile 3. mjesto. Učenike pripremala nastavnica Armina Handžić.

Kantonalno takmičenje u atletici
2.10.2017.

Na kantonalnom  takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2017.” učenici naše škole postigli su sljedeće rezultate:

Jaser Memić – 300m muškarci, - 3.mjesto
Eman Spahić– bacanje kugle muškarci, - 3.mjesto

Općinsko takmičenje u atletici
22.9.2017.

Na općinskom takmičenju iz atletike, pod nazivom “Atletski kup 2017.” naša škola zauzela je 1.mjesto u ekipnom plasmanu.

Pojedinačni uspjesi su sljedeći:

Samra Ibrahimović – 60 m žene – 1. mjesto
Edina Spahić – 60m žene -  3.mjesto
Jaser Memić – 300m muškarci, - 1.mjesto
Selma Tabaković– 600m žene, - 2.mjesto
Ajdin Sijarić– skok u dalj muškarci, - 2.mjesto
Amela Šišić– skok u dalj žene, - 2.mjesto
Samija Maglajlić– bacanje kugle žene, - 1.mjesto
Nejra Omeragić– bacanje kugle žene, - 3.mjesto
Amar Ćumurović, Ismail Bećirbašić, Jaser Memić i Ismail Mehić– štafeta 4*100 muškarci, - 1.mjesto
Samra Ibrahimović, Edina Spahić, Halida Agović i Naima Džananović – štafeta 4*100 žene, - 1.mjesto

Učenike pripremao nastavnik Muhamed Šetić.