ARHIVA ZA ŠKOLSKU 2006/07 GODINU
Uspjesi i nagrade

Na općinskom takmičenju "Knjiga je moj najbolji prijatelj" održanom 22.6.2007. godine učenica II razreda Mirnesa Mušanović osvojila je drugo mjesto, a nagrađeni učitelj je Mahir Sadina za najuspješniji grafikon pročitanih djela, također drugo mjesto.


7. 6. 2007. godine održano je školsko takmičenje "Knjiga je moj najbolji prijatelj". Komisija u sastavu

  1. Arijana Kamarić
  2. Zulejha Kopić
  3. Musić Almedina
  4. Fatima Smajlović
  5. Nermina Oglećevac

Izvršila je odabir i proglasila  1.  , 2.  i  3. mjesto drugih, trećih (osmogodišnje), trećih (devetogodišnje) i četvrtih razreda. 

REZULTATI ŠKOLSKOG TAKMIČENJA
"KNJIGA JE MOJ NAJBOLJI PRIJATELJ"

 

II RAZRED

III RAZRED DEVETOGODIŠNJE

III RAZRED OSMOGODIŠNJE

IV RAZRED

1. mjesto

Mušanović Mirnesa II-2

Bećirbašić Amina III-5

Zornić Semir III-1

Mešanović Adna IV-2

2. mjesto

Đip Ajla II-3

Pandža Sabina  III-5

Ćebo Amina III-3

Arnautović Merjema IV-2

3. mjesto

Zimić Zerina II-2

Ašćerija Zerina III-4

Omeragić Elvedina III-3

Nalo Edina IV-1


2. 6. 2007. godine na Federalnom atletskom kupu održanom u Zenici, naša učenica Dženana Džemidžić osvojila je

Utrka na 60 metra - treće mjesto
Štafeta 4x100 metara - treće mjesto


U okviru manifestacije Novogradski dani 2007, 30. 5. 2007. godine održane su Igre bez granica za učenike petih i šestih razreda novogradskih osnovnih škola. Naši učenici osvojili su PRVO mjesto


Na Atletskom kupu Kantona Sarajevo koji je održan 17.05.2007.godine naša škola postigla je sljedeće rezultate:

Utrka 60 metara:
Džemidžić Dženana osvojila je PRVO mjesto.
Bektašević Mersiha osvojila je sedmo mjesto.

Štafeta 4 x 100 metara:
Džemidžić Dženana, Mujezinović Berina, Ćubara Ajla i Bektašević Mersiha osvojile su treće mjesto.

Ukupni plasman: naša škola osvojila je osmo mjesto.


Na kantonalanom takmičenji iz Kulturno-umjetničkog stvaralaštva, oblast Monodrama,  koje je održano 21.04.2007.godine naša učenica Mirna Ždralović osvojila je TREĆE mjesto.


Na kantonalnoj smotri naučno - tehničkog i sportskog stvaralaštva mladih kantona Sarajevo koja je održana 20. i 21. aprila 2007.godine naša škola postigla je sljedeće rezultate:

Digitalna fotografija:
Hasanović Alem i Memić Amar osvojili su drugo mjesto.

Niskogradnja:
Škola je osvojila četvrto mjesto.

Rad pedagoga tehničke kulture:
Višnjić Safet osvojio je drugo mjesto.


Na Atletskom kupu Općine Novi Grad naša škola ukupno je osvojila drugo mjesto a najbolje rezultate ostvarili su:

Štafeta 4 x 100 metara:
Džemidžić Dženana, Mujezinović Berina, Jašarević Ajsela i Bektašević Mersiha osvojile su PRVO mjesto.

Utrka 60 metara:
Džemidžić Dženana osvojila je drugo mjesto.
Bektašević Mersiha osvojila je treće mjesto.

Utrka 300 metara:
Jašarević Ajsela osvojila je drugo mjesto.

Utrka 600 metara:
Čubara Ajla osvojila je treće mjesto.

Bacanje kugle
Karović Haris osvojio je treće mjesto.


Na takmičenju u organizaciji BH Telecoma pod nazivom "Droga?-reci NE i osvoji." naša škola je osvojila 5 računara, printer i LAN mrežu.


Na kantonalnom takmičenju iz Matematike koje je održano 10.04.2007.godine naša učenica Palić Lejla osvojila je sedmo mjesto.


Na općinskoj Smotri naučno-tehničkog stvaralaštva održanoj 06. i 07. aprila 2007.godine naša škola postigla je sljedeće rezultate:

Test iz nastave tehničkog odgoja: 
V razred - Palić Edin osvojio je prvo mjesto 
VI razred - Mehmedović Dino osvojio je treće mjesto
VII razred - Durmiš Abdurahman osvojio je četvrto mjesto
Test opštetehničkog znanja:
Palić Edin, Mehmedović Dino, Durmiš Abdurahman i Mujkić Arnela osvojili su drugo mjesto, a u ukupnom plasmanu osvojili su treće mjesto
Praktičan rad:
Palić Edin, Mehmedović Dino, Durmiš Abdurahman i Mujkić Arnela osvojili su drugo mjesto.
Visokogradnja:
Durmiš Abdurahman osvojio je treće mjesto.
Niskogradnja:
 Osmanović Edin osvojio je treće mjesto.
 Agrotehnika:
 Prašević Lejla osvojila je četvrto mjesto.
 Zaštita okoliša:
 Mehmedović Dino osvojio je četvrto mjesto.
 Reutilizacija:
 Čimpo Muamer osvojio je treće mjesto.
 Maketa škole:
 Hasanović Alem i Palić Edin osvojili su drugo mjesto.
 Klasična fotografija:
 Hasanović Alem i Memić Amar osvojili su drugo mjesto.
 Digitalna fotografija-
 Hasanović Alem i Memić Amar osvojili su treće mjesto.
 Rad pedagoga tehničke kulture:
 Višnjić Safet osvojio je drugo mjesto.

Mentori: Višnjić Safet, nastavnik tehničkog odgoja i Kopić Zulejha, nastavnica razredne nastave


Na općinskom takmičenju iz Geografije koje je održano 03.04.2007.godine naš učenik Brulić Almir osvojio je PRVO mjesto i time stekao pravo učešća na kantonalnom takmičenju. Ekipa u sastavu Osmanović Aida, Brulić Almir i  Jahić Dino osvojila je PRVO mjesto.


Edita Ustić, učenica III razreda naše škole plasirala se na finalno takmičenje Festivala "Iskra znanja" 2007 u oblasti likovne kulture. Tema je bila: Ples, boja i mašta tvoja.


Na općinskom takmičenju iz Fizike koje je održano 31.03.2007. godine  naša učenica Mujkić Arnela ostvarila je dobar plasman, te stekla pravo učešća na kantonalnom takmičenju.


Na općinskom takmičenju iz Kulturno-umjetničkog stvaralaštva, oblast Monodrama, koje je održano 22.03.2007.godine naša učenica Mirna Ždralović osvojila je PRVO mjesto i time stekla pravo učešća na kantonalnom takmičenju.


Na općinskom takmičenju iz Matematike koje je održano 17.03.2007.godine naša učenica Palić Lejla u kategoriji petih razreda osvojila je TREĆE mjesto i time stekla pravo  učešća na kantonalnom takmičenju